1. Przeżywamy Święta Wielkanocne – Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Przeżywamy je, podobnie jak w roku 2020 w obostrzeniach sanitarnych z powodu trwającej epidemii koronawirusa. Pandemia wirusa zabija i jest nowym źródłem ludzkich cierpień. Mamy wiedzę na temat sposobu nowych zakażeń tą chorobą, dlatego nie ignorujemy zalecanych środków bezpieczeństwa. Przestrzegajmy tych pouczeń i przestróg.
Mimo tak smutnych dni, my wyznawcy Jezusa Chrystusa – Ukrzyżowanego
i Zmartwychwstałego, jesteśmy pełni optymizmu. Radość Wielkanocna jest tak wielka, że nic nam jej nie może odebrać. Nawet, gdy jednoczymy się w tych dniach z Kościołem tylko duchowo lub poprzez nabożeństwa transmitowane przez media.
Drogie Siostry i Bracia – Parafianie – zgromadzeni w świątyni i łączący się z nami duchowo, życzymy Wam tej radości, która wypływa z tajemnicy Chrystusowego zwycięstwa nad piekłem, śmiercią i szatanem. Cóż nas może odłączyć od miłości Chrystusa? Ani utrapienie, ani prześladowania, ani choroba, ani śmierć. Niech Zmartwychwstały Jezus Chrystus jednoczy nas w Jego Miłości, w Jego posłannictwie. Jak mówił w tym miejscu kard. Karol Wojtyła, późniejszy Papież: „Bądźcie świadkami Chrystusa, jak byli świadkami Apostołowie… i wasza Rodaczka Bł. Aniela Salawa…”. W 30 rocznicę beatyfikacji Anieli i w setną rocznicę jej śmierci (już za rok), prośmy naszą Świętą – Sieprawiankę, by pomogła nam jednoczyć się i żyć we wspólnocie z Jezusem Zmartwychwstałym.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWIA I RADOŚCI PASCHALNEJ – wesołego ALLELUJA!

2. Dla umożliwienia uczestniczenia we Mszy Świętej, jak największej ilości wiernych, nadal aktualne są dwie dodatkowe Msze Święte: o godz. 14.00 i o godz. 18.00. Na razie taki rozkład Mszy świętych będzie dzisiaj i jutro – w Poniedziałek Wielkanocny oraz za tydzień -
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

3. Jutrzejsza składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, w Krakowie.

4. Nieszpory wraz z Nowenną do Miłosierdzia Bożego dzisiaj – po Mszy Świętej o godz. 14.00.
* Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego w naszym Sanktuarium będzie odprawiana po Mszy wieczornej. W przyszłą Niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego w naszym Sanktuarium od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI polecamy m.in. artykuł „Szlachetny rekord” – o Polaku, który oddał najwięcej krwi na świecie.

6. Przy wejściach do kościoła na stolikach jest płyn do dezynfekcji rąk oraz maseczki.

7. Do wieczności Bóg powołał śp. +Reginę Surówka i śp. Czesława Siatkę. Polećmy ich duszę Miłosiernemu Bogu. WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ IM DAĆ, PANIE.