Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

Dzisiaj o godz. 15.30 adoracja Żłóbka będzie prowadzona przez Franciszkański Zakon Świeckich. Po Mszy św. o 16.00 zapraszamy na opłatek FZŚ.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Katecheza przed chrzcielna, o godz. 18.00, na Plebanii.

Środa – Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Sobota – po Mszy św. o 18.00 Opłatek Grupy Apostolskiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na Jasełka do remizy w Olszowicach

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 16.00 zaśpiewa chór Vox Animae z parafii Miłosierdzia Bożego w Chrzanowie. Po Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje.

W najbliższych dniach rozpocznie się remont dachu na Sanktuarium obejmujący usunięcie starej blachy wraz z podbiciem z koszów spustowych (rynien) z obydwu stron świątyni. Następnie zostanie wykonane nowe podbicie pokryte specjalną matą wspomagającą osuszenie zawilgniętego muru i pokrycie nową miedzianą blachą. szacunkowy koszt prac opiewa na kwotę 126 tyś. zł. Prace zostaną wykonane przez Zakład Dekarski Sylwester Pala z Kocmyrzowa.

Porządek Mszy św. i nabożeństw kolędowych w Sieprawiu:

10.01.  Poniedziałek g. 18.00 – zapraszamy Parafian z ulic: Św. Michała, Graniczna, Królewska, Kręta, Mostowa, Jabłoniowa i Zielona.

11.01.  Wtorek g. 18.00 – ulice: Ks. Jana Przytockiego, Jasna, Boczna, Lipowa, Młyńska, Myśliwska, Dębowa.

12.01.  Środa g. 18.00 – ulice: Parkowa, Zachodnia, Na Wzgórzu, Kwiatowa, Dobra, Urocza.

13.01.  Czwartek g. 18.00 – ulice: Azaliowa, Dojazdowa, Dworska, Górska, Modrzewiowa, Ogrodowa, Polna, Sosnowa, Zarzecze, Za Potok, Za Górą, Wąska

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Krakowskiej, spod numerów: od 137 do 172.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł: ABC wiary.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefę Sołtys. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …