Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali i pilnowali „Żywą Szopkę”, udostępnili zwierzęta oraz rodzinom odgrywającym Św. Rodzinę. Organizatorom i uczestnikom Orszaku Trzech Króli, Strażakom z Sieprawia, Łyczanki i Olszowic, zespołowi regionalnemu, P. Wójtowi, pracownikom GOKiS.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

Środa – Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek – Spotkanie Grupy Apostolskiej po Mszy św. wieczornej o 18.00 Msza św. w Olszowicach.

Sobota - o 10.00 spotkanie Scholi i Małego Apostoła.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje, m. in. na wymianę drzwi w kościele.

W niedzielę 15,01. zapraszamy na wszystkich Mszach na Misterium pt. „Cena życia” opartym na słowach Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego w wykonaniu Przedstawicieli teatru im. św. Jana Pawła II z diecezji sandomierskiej. Zapraszamy 15 min. przed każdą dopołudniową Mszą św. i po każdej Mszy.

Również w przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia w czasie kwesty przed kościołem Fundacji opiekującej się osobami niepełnosprawnymi przy klasztorze o. Bernardynów w Krakowie.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątnie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00, prosimy rodziny z ul. Na Grobli i Jana Pawła II od nr 2 do 60.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. w „Niedzieli” polecamy specjalny dodatek o papieżu Benedykcie XVI.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w okresie kolędy tylko rano we środę i czwartek od 8.00 do 9.00.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Suder. Polecajmy jej dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Porządek kolędy w tym tygodniu w Sieprawiu i Łyczance:

9.01. (poniedziałek) – od 8.30    ul. Jana Pawła II od Róży do Strażnicy (MALEC)
-  od 14.00  ul. Rajska od nr 11 i Jagodowa

10.01. (wtorek) - od 14.00   ul. Jana Pawła II od Strażnicy do Panek (prawa strona), Na Grobli.
- od 14.00   ul. Zachodnia od nr 2 do 60

11.01. (środa) - od 13.00   ul. Pogodna, Za Górą, Gajowa od nr 1
- od 13.00   ul. Zagórze i Dworska

12.01. (czwartek) - od 14.00   ul. Wiśnicz od nr 86 do 4