Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. – adoracja Najświętszego Sakramentu, o 15:30 Nieszpory. Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali i pilnowali „Żywą Szopkę”, udostępnili zwierzęta oraz rodzinom odgrywającym Św. Rodzinę, panom odgrywającym rolę 3 Króli, P. Magdzie prowadzącej całą uroczystość. Tym, którzy przygotowali nagłośnienie oraz Strażakom z Sieprawia, Łyczanki i Olszowic, prowadzącym śpiew, grającym na instrumentach, orkiestrze, zespołowi regionalnemu, pracownikom GOKiS i wszystkim uczestnikom Orszaku Trzech Króli

Na godz. 17.00 zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie opłatkowe.

Kalendarz liturgiczny:

Środa – o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Sobota - Odwiedziny u chorych z samą Komunią św. od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę 14 stycznia będziemy gościć w naszej parafii P. Adriana Pakułę, autora znanych w całej Polsce rekolekcji „ODDANIE 33”. Pan Adrian opowie swoje świadectwo i zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji oddania Matce Bożej. Będzie też możliwość nabycia książek z rozważaniami rekolekcyjnymi.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w okresie kolędy tylko rano we środę i czwartek od 8.00 do 9.00.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy Bł. Anieli Salawy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, naszej gazetki parafialnej „Archanioł” oraz kalendarza parafialnego w cenie 10 zł. W tygodniku „Niedziela” polecamy m, in. artykuł „Cuda w skali mikro”.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest wywieszony w gablotkach w kościele i na stronie parafialnej.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Natalię Dudek. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu.

Seniorów Gminy Siepraw serdecznie zapraszamy na doroczne spotkanie seniorów, które odbędzie się 14 stycznia 2024 r w remizie OSP Siepraw. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 15.00. Zapisy telefoniczne w urzędzie gminy i domu kultury do 10 stycznia.

Orkiestra Dęta Sieprawianka serdecznie zaprasza na koncert, który obędzie się w sali konferencyjnej w Sieprawiu, w niedzielę 21 stycznia o godzinie 18.00. W programie koncert kolęd oraz utwory muzyki rozrywkowej.