Na Sumie uroczyste udzielenie sakramentu chrztu dzieciom. O 16.00 nieszpory i Msza św. Na zakończenie Mszy świętych błogosławieństwo rodzin i osób samotnych.

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Kalendarz liturgiczny:

PoniedziałekŚwięto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o 6.30 poświęcenie wina.

Wtorek - Święto Świętych Młodzianków z Betlejem, męczenników.

Środa – po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matko Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek - Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża.

O godz. 17.00 Msza św. połączona z Nieszporami i nabożeństwem na zakończenie roku 2021. Dziękując za otrzymane w ciągu roku łaski odśpiewamy hymn Ciebie Boga Wysławiamy. Za odśpiewanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny.

Sobota - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2022.

Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w niedziele.

Siostry Katarzynki, które gościły w naszej parafii w minioną niedzielę, dziękują za ofiary złożona na Ośrodek Terapii Uzależnień dla dziewcząt w Siemkach. Zebrane zostało 6510 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego we czwartek o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Krakowskiej, spod numerów: od 44 do 105.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali naszą parafię i kościół na Święta Bożego Narodzenia. Zorganizowali i przeprowadzili uroczyste zaświecenie choinki przed plebanią, zespołowi muzycznemu z p. Adamem Szlachtą, Tomaszem i Małgosią Młynarczyk i Julią Szlachta a także Panu kościelnemu, Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom, którzy wzięli udział w uroczystościach.

Dziękujemy tym, którzy ofiarowali choinki, udostępnili zwierzęta i przygotowali Żywą Szopkę, a wśród nich p. Mirosławowi Kurkowi, właścicielom sklepu warzywnego w Świątnikach Górnych, P. Wójtowi gminy Siepraw, jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej parafii na czele z Prezesami. Oraz wszystkim, którzy swoją bezinteresowną pracą stworzyli to dzieło.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda odbędzie się wyjątkowo w innej formie. Według wyznaczonego planu kolędy z poszczególnych ulic, zaprosimy rodziny lub przedstawicieli rodzin na Mszę św. w tym dniu o godz. 18.00 i specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem kolędowym.

Porządek Mszy św. i nabożeństw kolędowych:

29.12. środa g. 18.00 – zapraszamy parafian z ulicy: Św. Jana Pawła II, Na Grobli i Kawęciny.

30.12. czwartek g.18.00 - ul. Bł. Anieli Salawy, Brzeg, Pogodna i Wrzosowa.

W Olszowicach:

Wtorek - 28.12.21r. - o 18.00:  z ulic: Graniczna, Olszynowa, Krajobrazowa, Św. Floriana, Na Skałę, Bystra i Cicha.

Środa – 29.12. – o 18.00:  z ulic: Wspólna, Kulerzówka, Do Dworu, Biała Droga, Potokowa i Kopań.

Czwartek – 30.12. – o 18.00: z ulic: Sieprawska, Beskidzka, Bruchnalskiego i Bł. Anieli Salawy.

Poniedziałek – 3.01.2022 – o 18.00: z ulic: Królowej Polski, Kaimówka, Dębowa, Krótka