O godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą Prymicyjną, którą odprawi Ks. Krzysztof Kasprzycki, który przez ostatni rok pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii w ramach praktyki diakońskiej. Po Mszy Świętej Ks. Prymicjant udzieli Błogosławieństwa Prymicyjnego. Po południu o 15.30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 16.00.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich zapraszamy na chwilę adoracji.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Święto Św. Andrzeja Apostoła. Był bratem św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie. Jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich. O 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego za zmarłych w minionym roku liturgicznym naszych parafian. Zapraszamy szczególnie rodziny i bliskich tych zmarłych. Po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2024 r.

Piątek - Pierwszy piątek - spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach od 17:30. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Grupy Apostolskiej.

Sobota - Ostatni dzień roku liturgicznego. Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. O godz. 10:00 w salce na plebani spotkanie dla scholii i Małego Apostoła.

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach od 4 grudnia o godz.  18.00.

Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie w naszej parafii będzie we środę 20 grudnia.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Kalinowa i Zacisze.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci i „Głos św. Franciszka” oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł pt. „Szczęśliwi rodzice, szczęśliwe dzieci”.

Na regałach z prasą są również kalendarze parafialne na 2024 r. ze zdjęciami naszych kościołów.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Suder i śp. Tadeusza Przęczka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…