1. Dzisiaj wypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
*Po południu: 15.30 – Nabożeństwo majowe; 16.00 – Msza Święta.

2. Wczoraj, w Katedrze na Wawelu zostało wyświeconych 20 Kapłanów. Dzisiaj odprawiają w swoich parafiach Msze Święte prymicyjne. W Świątnikach Górnych przeżywa Prymicje świątniczanin, Ks. Szymon Wykupil.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania: poniedziałek klasy III Gim, wtorek klasy VII.

4. Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA (Bożego Ciała). Msze Święte będą o godz.: 6.30, 8.00, 9.30 – z procesją Bożego Ciała, około 11.30 w Kościele św. Marcina na zakończenie procesji, oraz o godz. 16.00. W Olszowicach Msza Święta o godz. 8.00.
Ołtarz I: pod krzyżem przy szkole (przygotują parafianie z ulic: Kawęciny, Wielicka, Akacjowa i Prosta).
Ołtarz II: przy Domu Kultury (Zarusinki i Kalinowa).
Ołtarz III: przy domu rodziny Baranów (Parkowa, Na Wzgórzu, Dobra, Zachodnia).
Ołtarz IV: przy kościele św. Marcina (Długa, Staropolska, Wesoła).

*Nad bezpieczeństwem Procesji będzie czuwać Ochotnicza Straż Pożarna.
*Do udziału w Procesji Bożego Ciała zachęcamy wszystkich: wszystkie dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami; grupy formacyjne: Służba Ołtarza, Grupa Apostolska, kandydaci do sakramentu bierzmowania, Franciszkański Zakon Świeckich, Żywe Róże; feretrony, Poczty Sztandarowe, Orkiestrę, Chór Parafialny, Ochotnicze Straże Pożarne – całą Parafię w największej swej okazałości. To będzie znak naszego przywiązanie do wartości i wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pójdzie On pośród naszych domów pragnąc wszystkim zesłać swoje Błogosławieństwo.
*Codziennie, pół godziny przed każdą Msza Świętą, będzie sposobność skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

5. Trwają prace nad Pomnikiem św. Jana Pawła II i Tablicami ku czci Bł. Anieli Salawy, z okazji stulecia odzyskania Niepodległości i 40-lecia wyboru na Stolicę Apostolską.
To dzieło wspólne, całej Parafii. Prosimy o finansowe wsparcie. Jest wiele detali. Może ktoś mógłby coś pięknego i trwałego ufundować dla przyszłych pokoleń? Zapraszamy.
Dziękujemy za każdą ofiarę.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego we środę, prosimy Rodziny z ulicy Zacisze, spod numerów: 30 – 44.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” zaproszenie na nabożeństwo do Włosani.

8. Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci i młodzież na Gminny Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się 3 czerwca w godzinach 14:00-19:00 na Kompleksie Sportowym Słoneczny Park. Szczegóły na plakatach. W razie niepogody impreza odbędzie się na hali sportowej w Sieprawiu.

9. W poniedziałek 28 V o godz. 10.45 przy naszym kościele zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia profilaktycznych gęstości kości (badania densytometryczne), objętości i wydajności płuc (spirometryczne) oraz równowagi kwasowo-zasadowej. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Szczegóły na ulotkach, które można zabrać przy prasie katolickiej.