1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres Komunii świętej wielkanocnej.
*Msze Święte – jak zwykle. *Po południu – 15.30 Nabożeństwo majowe do Najświętszej
Maryi Panny i modlitwa o ustanie pandemii.

2. Na wszystkich Mszach Świętych jest z nami neoprezbiter – Ks. Wiktor Tarczyński, nasz parafianin, który w poniedziałek (w święto Matki Kościoła) miał Prymicje. Ks. Prymicjant dzisiaj, pragnie udzielić wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. *Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Wiktora i wszystkich nowo -wyświęconych kapłanów. *Wczoraj w Katedrze na Wawelu wyświęcono 8 Kapłanów.

3. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.
Poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
*Zakończenie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną.
Wtorek- wsp. św. Justyna, męczennika. *Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do N.S.P.J.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Msze Święte w Boże Ciało: 6.30, 8.00, 9.30 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy oraz o godz. 16.00; w Olszowicach, o godz. 8.00. Ołtarz I – przy kapliczce na posesji rodziny Suder, przy ulicy Królewskiej. Ołtarz II – przy Zakładzie Fryzjerskim RÓŻA. Ołtarz III – przy krzyżu obok domu rodziny Baranów, u początku ulicy św. Marcina. Ołtarz IV – przy Pomniku „Naucz nas być wolnymi”. Dziękujemy Parafianom z wyznaczonych ulic, za przyjęcie prośby o przygotowanie poszczególnych ołtarzy, przy których zatrzyma się procesja, i skąd będzie udzielone Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Procesja zakończy się Mszą świętą w Starym Kościele lub pod niebem (zależnie od pogody). *Tradycyjnie zwracamy się z prośbą do Ochotniczej Straży Pożarnej o zabezpieczenie Procesji Bożego Ciała.

4. W przyszłą niedzielę – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, na dodatkowej Mszy Świętej, w intencji dzieci, o godz. 13.00. Spowiedź święta: we wtorek, od godz. 16.30; w I piątek, o godz. 16.30. Dyżury w konfesjonałach są pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze „Niedzieli” m.in. artykuły na temat depresji u dzieci.

6. O sprzątanie Domu Bożego, we środę - po Mszy Świętej wieczornej - prosimy Rodziny Dzieci z Rocznicy Komunii Świętej.

7. Do wieczności odszedł śp. +Andrzej Szczyglewski. Polećmy jego duszę Bogu: Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.