Dziś kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. O godz. 15:30 nabożeństwo czerwcowe, o 16:00 Msza Św. Pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w tygodniu o 17.30.

Dzisiaj również przed wejściem do kościoła od strony zakrystii odbywa się kiermasz ciast prowadzony przez młodzież z grupy apostolskiej. Ofiary są przeznaczone na działalność wspólnoty.

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 6.30, 8.00, 9.30 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po procesji w nowym kościele oraz o godz. 16.00; w Olszowicach o godz. 8.00.

Trasa będzie prowadzić od kościoła ulicami: Św. Marcina, Jana Pawła II i Ks. J. Przytockiego. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.

Do udziału w Procesji Bożego Ciała zachęcamy wszystkich: wszystkie dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami; grupy formacyjne: Służba Ołtarza, Grupa Apostolska, Franciszkański Zakon Świeckich, Róże Różańcowe; feretrony, Poczty Sztandarowe, Orkiestrę, Chór Parafialny, Ochotnicze Straże Pożarne i całą Parafię. Dziękujemy Parafianom z wyznaczonych ulic, za przyjęcie prośby o przygotowanie poszczególnych ołtarzy, przy których zatrzyma się procesja i skąd będzie udzielone Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przez cały tydzień (do następnego czwartku) będzie trwała tzw. Oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna w tygodniu o 17.30. W niedzielę po Sumie o 11.00.

W Przyszłą niedzielę Fundacja „Serce Pełne Nadziei” przeprowadzi przed kościołem kwestę na leczenie i rehabilitację 6-letniego Aleksandra cierpiącego na zanik kości udowej.

W sobotę 10 czerwca odbędzie się parafialna pielgrzymka do sanktuariów Podhala. Wszystkich wyjeżdzających prosimy o przybycie na parking przed sanktuarium o 7:10. Koszt to 80 zł.

W niedzielę 25 czerwca przy naszym Sanktuarium będzie odbywał się Festyn Parafialny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Niech to będzie czas budowania prawdziwej wspólnoty parafialnej, radości, uśmiechu. Zachęcamy także do zaangażowania się w to dzieło poprzez upieczenie ciasta, przygotowanie dań. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Już dzisiaj informujemy, że wieczorna Msza niedzielna w tym dniu będzie odprawiana wyjątkowo o godz. 15:00.

Bardzo dziękujemy parafianom z ulic: Św. Marcina, Jasnej i Św. Michała Archanioła za zebrane ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszkę Dobosz. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: „Takich kapłanów potrzebujemy”, a w Gościu Niedzielnym wywiad z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI.

Siostry Służebniczki ze Świątnik Górnych organizują 20 sierpnia br. 8 dniową pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje u siostry Bronisławy.