„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

Przy naszym sanktuarium w zapraszamy na spotkanie przy „Żywej Szopce”. Od pierwszej Mszy św. do godz. 17.00. O godz. 15:30 Nieszpory, o 16:00 Msza św.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Wtorek - Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie wina.

Środa - Święto Świętych Młodzianków z Betlejem, Męczenników. Po Mszy św. o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Sobota - Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. O godz. 17.00 Msza św. połączona z Nieszporami i nabożeństwem na zakończenie roku 2022. Dziękując za otrzymane w ciągu roku łaski odśpiewamy hymn Ciebie Boga Wysławiamy. Za odśpiewanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny.

Niedziela -Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2023. Pierwsza niedziela miesiąca.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali naszą parafię i kościół na Święta Bożego Narodzenia. Zorganizowali i przeprowadzili uroczyste zaświecenie choinki przed plebanią, zespołowi muzycznemu, chórowi parafialnemu, strażakom a także Panu kościelnemu, Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom, którzy wzięli udział w uroczystościach.

Dziękujemy tym, którzy ofiarowali choinki, przygotowali Żywą Szopkę, udostępnili zwierzęta oraz wszystkim, którzy swoją bezinteresowną pracą stworzyli te dzieła.

6 stycznia 2023 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który w naszej parafii będzie wyjątkowy. Królowie z orszakiem wyruszą z pod strażnic OSP z Olszowic, Łyczanki i Sieprawia. Po Mszy św. o 11.00 przywitamy ich przy Żywej Szopce, w której Królowie złożą hołd Świętej Rodzinie. Szczegółowy program będzie podany w przyszłą niedziele. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w Orszaku. Po zakończeniu Orszaku będzie dodatkowa Msza św.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ulicy Słowiańskiej od nr 24 do nr 55.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” – podwójny numer, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, gazetki parafialnej „Archanioł”.

W naszej parafii od wtorku 27.01.2022 r. rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda w tradycyjnej formie. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

Program całej kolędy jest umieszczony w gablotach i na stronie internetowej.

Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

Środa (28.12) - 8.30

- Różana, Galicyjska, Leśna

- Jasna od rodziny Woś, Przytockiego od ostatniego numeru

Czwartek (29.12) -8:30

- Długa od nr 2 do na wysokość 212

- Dobra od nr 48 do 12, Kwiatowa od nr 99 do 1, Urocza

Piątek (30.12) - 8:30

- ul. Długa od nr 216 obie strony ulicy, Staropolska, Wesoła, Wielicka, Akacjowa do nr 42, Prosta

- Krajobrazowa od nr 7, Krakowska lewa strona do numeru 38, prawa strona do nr 33, Cicha

Olszowice:

27 XII 2022 (Wtorek)