1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość główna – na Mszy Świętej o godz. 9.30. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi 96 dzieci. Suma zostaje przesunięta na godz. 11.30. Msza Święta w Olszowicach o godz. 8.00. Nabożeństwo majowe do NMP, o godz. 15.30. Ostatnia Msza Święta w niedzielnym grafiku – o godz. 16.00.

2. Jutro Msza Święta i Nabożeństwo majowe, z dziękczynieniem za dar Komunii Świętej o godz. 18.00.

3. Przez najbliższy tak zwany BIAŁY TYDZIEŃ dzieci pierwszokomunijne będą uczęszczać na Mszę Świętą o godz. 18.00 i wezmą udział w Nabożeństwie majowym.

4. We wtorek dzieci jadą na Pielgrzymkę dziękczynną do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 8.30.

5. Za tydzień – rocznica Pierwszej Komunii Świętej, dzieci z klas IV.
Próby na Rocznicę: wtorek i czwartek, o godz. 16.30.
Spowiedź święta na rocznicę Komunii Świętej – w sobotę, o godz. 11.00.

6. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, klasy II – we czwartek o godz. 18.00.

7. W sobotę, podczas Mszy Świętej, o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd błogosławienia nowych Lektorów z naszego Dekanatu.

8. W sobotę z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego, czuwanie modlitewne „Przyjdź i Płoń”, w godz. od 19.00 do 21.00.

9. Porządki na uroczystości, które będziemy przeżywać za tydzień prosimy, żeby je wykonali rodzice dzieci z rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

10. Rodzicom, którzy na dzisiaj zrobili porządki serdecznie dziękujemy. – Dziękujemy za koszenie, plewienie, czyszczenie; za kwiaty i dekoracje. A przede wszystkim Bóg zapłać, za katolickie wychowanie dzieci w naszej wierze – świętej i apostolskiej. Bóg zapłać również za ofiarę przeznaczoną na Tablice i Pomnik. Jak widzimy – podjęliśmy trud upiększenia naszego Sanktuarium. Będziemy mogli lepiej przyjąć Pielgrzymów. W sposób trwały chcemy pokazać wielkość Bł. Anieli Salawy, której wstawiennictwa w modlitwie przywołuje św. Jan Paweł Wielki. To dzieło jest również naszym dziękczynieniem Bogu za Wolną i Katolicką Polskę, w stulecie odzyskania Niepodległości.
*W przyszłą niedzielę Duszpasterska Rada parafialna będzie zbierać podczas Mszy Świętych ofiary na powyższe inwestycje.

11. Ochotnicza Straż Pożarna w Olszowicach serdecznie zaprasza wszystkich na Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 20 maja w godzinach od 9-tej do 14-tej w remizie OSP Olszowice.