1. W dzisiejszą niedzięlę przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO; -wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra.
*Po południu: 15.30 Nabożeństwo czerwcowe, do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
*Nabożeństwo czerwcowe, w tygodniu, będzie codziennie, po Mszy Świętej wieczornej.

2. Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
*Rozpoczęcie modlitw przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Czwartek - pierwszy czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy z modlitwą o rychłą kanonizację.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.
*Formacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Piątek - pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach -o 18.30.
Sobota - wspomnienie św. Jadwigi, królowej, patronki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, a także scholi liturgicznych.
*W Starym Kościele (w sobotę), od godz. 19.00 – Wieczór Uwielbienia „Zstąp, Ogniu”.

3. W sobotę, 8 czerwca, uroczyste dziękczynienie za beatyfikację bł. Michała Giedroycia.
Eucharystia z udziałem Episkopatów Polski i Litwy, w Bazylice Mariackiej w Krakowie, o godz. 11.00.

4. W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA SWIĘTEGO.
*Od niedzieli Zesłania Ducha Świętego do Uroczystości Trójcy Świętej organizowany jest w Polsce Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa („Tak na serio”).
W kościele Księży Salwatorianów w Krakowie przy ulicy św. Jacka 16 przez cały tydzień będzie sprawowana Eucharystia za powołanych do małżeństwa i konferencje na temat narzeczeństwa, małżeństwa, relacji między kobietą a mężczyzną oraz modlitwy.
*W naszym Sanktuarium w intencji powołanych do małżeństwa oraz za młode małżeństwa, będziemy się modlić w sposób szczególny, w niedzielę za tydzień podczas Sumy, o godz. 11.00.
*”Tak na serio” promuje trzy ważne idee. Pierwsza z nich to ukazanie małżeństwa jako powołania danego nam od Boga, które należy rozeznać. Druga zwraca uwagę na świadome przeżycie narzeczeństwa. Trzecia zaś promuje potrzebę stałej formacji małżonków”.

5. Ochotnicza Straż Pożarna w Olszowicach serdecznie zaprasza wszystkich na Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w NIEDZIELĘ 9 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00 w remizie OSP Olszowice.

6. Ośrodek Kultury i Sportu wraz ze Szkołą w Czechówce zaprasza na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się w dniu dzisiejszym przy Szkole w Czechówce. Start wydarzenia o godzinie 14:00. W programie zabawy i animacje, występy uczniów oraz show taneczne.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Sześć skarbów z Tylmanowej”, o jedynych w Polsce sześcioraczkach.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Na Wzgórzu spod numerów: 11 – 21 oraz z ulicy Parkowej spod numerów: 3 – 11.

9. Do wieczności Bóg powołał śp. +Stanisławę Panek i śp. +Stanisławę Kurek.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie!