1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 Nabożeństwo majowe do NMP i modlitwa za naszą Archidiecezję i Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.

2. Jak było zapowiedziane tydzień temu – dzisiaj po mszach świętych, przy naszym kościele, charytatywna zbiórka zorganizowana przez fundację AKURATNA, na zakup sprzętu ratującego ludzkie życie dla szpitala w Myślenicach i Dziecięcego Oddziału Zakaźnego Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie (przenośne respiratory i podgrzewane materace stetoskopowe).

3. Jutro rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Wtorek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
Piątek - wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
Sobota - święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu o godz. 10.00. Z naszego dekanatu, otrzyma święcenia kapłańskie diakon z parafii Mogilany – ks. Szymon Kapłon. Módlmy się o potrzebne łaski dla nowo wyświęconych diakonów i kapłanów.
* Nabożeństwo do św. Michała Archanioła połączone z majówką od 17.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Dzień Pięćdziesiątnicy.
Przez cały tydzień trwajmy na modlitwie o Ducha Świętego Pocieszyciela, który otwiera serca na Chrystusa. Oczekujmy na Ducha Świętego przede wszystkim uczestnicząc w Eucharystii.

5. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa do 7 czerwca, do Uroczystości Najświętszej Trójcy. Dyżury w konfesjonałach są codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Obowiązek tej religijnej praktyki wypływa z Przykazania Kościelnego.

6. W związku z planowaną uroczystością nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Wójt Gminy Siepraw prosi o zgłaszanie się par małżeńskich, które zawarły związek małżeński w roku 1970 lub wcześniej a do tej pory nie zostały odznaczone takim medalem. Zgłoszenia należy kierować do USC osobiście lub telefonicznie do 5 czerwca br. (tel. 12 372 18 18).