1. Msze Święte: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00; w Olszowicach – 9.30.
O godz. 15.30 – nabożeństwo majowe do Najświętszej Maryi Panny.
*Dziś przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.
*Dzisiejsza składka jest przeznaczona na remont kościoła św. Marcina.

2. Jutro rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Przygotowaniem jest przede wszystkim Eucharystia i inne modlitwy do Ducha Świętego. Gromadźmy się liczniej na nabożeństwach majowych ku czci NMP.

3. W piątek – trzeci piątek miesiąca – Jerycho w Sieprawiu. Początek o 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego, zakończenie o 21.00, Apel Jasnogórski.

4. W sobotę (22 maja), o godz. 18.00, w naszej Parafii będzie uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania. W tym roku jest 60+ kandydatów do sakramentu bierzmowania.
*Szafarzem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej będzie Ks. Infułat Stanisław Olszówka, duszpasterz Podhala, wieloletni proboszcz Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem, wychowawca posługującego w naszej Parafii wikariusza Ks. Bartłomieja Bachledy-Szeligi. Zachęcamy naszą młodzież, kandydatów do bierzmowania, aby najbliższe dni były dla nich szczególnym czasem oczekiwania i modlitwy o dary Duch Świętego. Bez udziału Ducha Świętego nie można powiedzieć, że Jezus jest naszym Panem i Bogiem. To będzie dla niektórych trudny wybór. Trzeba będzie przemodelować obowiązki tak, aby być obecnym na wspólnej modlitwie w czasie TRIDUUM przed bierzmowaniem – we wtorek, środę i czwartek, o godz. 17.30.
*Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek o godz. 16.00.
*Rodziny bierzmowanych prosimy o zrobienie porządków w kościele i wokół kościoła.

5. W tym tygodniu jeszcze jedna radosna uroczystość– ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE, które otrzyma diakon Wiktor Tarczyński - 21 maja (piątek), w katedrze Gdańsku - Oliwie, o godz. 19.00. Prymicje Księdza Wiktora będziemy przeżywać 24 maja, w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, w święto NMP Matki Kościoła, o godz. 15.00. Wypada, aby uroczystość Prymicji była okazją dla poszczególnych wspólnot istniejących w Parafii, do złożenia Neoprezbiterowi życzeń i zapewnienia o modlitwie wspierającej go w trudnej posłudze kapłańskiej.

6. Trwają przyjęcia do wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie. Dla tej Szkoły ważne są zarówno wysokie osiągnięcia dydaktyczne, jak również wychowanie do wartości, w duchu miłości do Boga i Ojczyzny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły.

7. W przyszłą niedzielę wolontariusze komitetu „Stop aborcji” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed aborcją. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do poparcia ustawy.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Do wieczności odeszli: śp. +Jan Tylek, śp. +Jan Chlebda, śp. +Stanisław Orzechowski, oraz śp. +Genowefa Gwóźdź, której pogrzeb będzie dzisiaj, o godz. 14.00. DOBRY JEZU, A NASZ PANIE, DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE.