Przeżywamy dzisiaj uroczystość Prymicji o. Dawida Bujasa, franciszkanina. Uroczystą Mszę św. Prymicyjną odprawi o godz. 11.00. Po Mszy św. udzieli nam wszystkim specjalnego błogosławieństwa. zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową uroczystość.

Ks. Marcin Pytko odprawia dzisiaj Mszę św. Prymicyjną w swojej rodzinnej parafii w Czernichowie.

O godz. 15:30 nabożeństwo majowe, o 16:00 Msza Św.

We wtorek ostatnie Nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież.

Od jutra rozpoczynamy modlitwę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek Święto Nawiedzenia NMP.

Środa - Wspomnienie św. Justyna, męczennika, który zginął za wiarę w 165 r. podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do N.S.P.J. – Nabożeństwa (ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa) - codziennie o 17.30. W niedzielę o 15.30.

Czwartek – Nowenna do bł. Anieli Salawy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

Piątek - wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy w Afryce, którzy zginęli 3 VI 1886 roku. Pierwszy Piątek - spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach o 17:30.

Sobota - Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Schola Emmanuel serdecznie zaprasza na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 4 czerwca, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godzinie 19:00 w Starym Kościele.

W przyszłą niedziele Ks. Neoprezbiter Marcin Pytko, w podziękowaniu za roczną posługę, którą pełnił w ramach praktyki diakońskiej w naszej parafii, o godz. 11.00 odprawi Mszę św. Prymicyjną. Zapraszamy wszystkich, szczególnie wszystkie wspólnoty parafialne.

Ks. Sławomir, który gościł w naszej parafii w minioną niedzielę, dziękuje za ofiary złożone na budowę kościoła w Młochowie. W czasie kwesty zebrane zostało 12 tyś. 700 zł oraz 10 dolarów.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Polnej i ul. Górskiej od nr 1 do 15.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci. W „Niedzieli” polecamy m.in. artykuł o małopolskim wydarzeniu
w Myślenicach.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Edwarda Przęczka. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…