1. Witamy nowego kapłana w naszej wspólnocie. Od 30 września b.r., Ks. kardynał ustanowił wikariuszem naszej Parafii Księdza magistra Wojciecha Leśniaka. Ks. Wojciech ma 15 lat kapłaństwa. Przybywa do nas z Parafii w Łapanowie. Życzymy Księdzu Wojciechowi owocnej posługi duszpasterskiej, wiele satysfakcji i duchowej radości. Posługę wszystkich kapłanów – całego Zespołu Duszpasterskiego - powierzamy Jezusowi Miłosiernemu i naszym Patronom: świętemu Michałowi Archaniołowi i bł. Anieli Salawie.

2. We środę, rozpoczęcie REKOLEKCJI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, przed Nawiedzeniem Obrazu JEZU UFAM TOBIE i relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Rekolekcje poprowadzi Ks. Tadeusz Gniewek, sercanin.
Szczegółowy PROGRAM został doręczony do każdej Rodziny. Oto najważniejsze szczegóły:
W środę, od godz. 13.00 – odwiedziny w domach ludzi chorych i w podeszłym wieku. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. 18.00 - Msza Św. z nauką ogólną. 19.30 – Msza Św. z nauką dla młodzieży ponadgimnazjalnej, studiującej, pracującej i nie mającej pracy. 21.00 – Wieczorne czuwanie modlitewne, na które przychodzimy całymi rodzinami.
W czwartek, DZIEŃ WYZNANIA WIARY. /Program przypomnimy dzień wcześniej/.
W piątek, DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ oraz DZIEŃ BŁOGOSŁAWIENIA RODZIN.
W sobotę, godz. 16.00 Nabożeństwo modlitewnego Oczekiwania w kościele, procesyjne
wyjście z kościoła;
godz. 17.00 Przyjęcie Obrazu i Relikwii – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA PONTYFI- KALNA pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca. /Składka na Centrum Jana Pawła II/.
godz. 21.00 Msza Święta z udziałem Księży Rodaków, o uproszenie Miłosierdzia Bożego.
*Całonocne czuwanie wiernych z poszczególnych rejonów - do godz. 6.00.
W niedzielę /9.IX/ o godz. 8.00 prosimy na Mszę Świętą ludzi chorych i w podeszłym wieku. Zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
*Mszy Świętej, o godz. 9 NIE BĘDZIE. *Godz. 11.00 – SUMA ODPUSTOWA ku czci Bł. Anieli Salawy; *15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; *15.30 – Msza Święta o Miłosierdziu Bożym na zakończenie Nawiedzenia; *16.10 Ceremonia pożegnania.
Obraz przyjdzie do nas z parafii Włosań. Od nas - do parafii w Krzyszkowicach.
Chciejmy jak najgodniej przygotować siebie i całą Parafię na te uroczystości. Zadbajmy o duszę, by każdy przystąpił do Komunii Świętej. Prosimy również o zewnętrzne świadectwo wiary przez wyczyszczenie poboczy przy swoich posesjach i działkach. Włączmy się
w dekorację trasy. Udekorujmy domy i kapliczki przydrożne.
*Wiele materiałów dekoracyjnych można będzie nabyć na stoisku Wydawnictwa Św. Stanisława, przy naszym Sanktuarium, w czwartek i w piątek. *Do skarbony po chórem prosimy o ofiarę na znicze, które posłużą do dekoracji naszego Sanktuarium.
*Kancelaria Parafialna będzie czynna we środę rano.*Próba liturgii – w piątek, o godz. 19.15.

3. Jutro rozpoczęcie Roku Szkolnego. Msza Święta: o godz. 8.00 dla Szkół Podstawowych
w Sieprawiu i Łyczance; o 9.00 w Olszowicach – w intencji dzieci z Olszowic. Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00.
Prośba do rodziców podwożących dzieci do szkoły, aby dla zachowania bezpieczeństwa, do parkowania samochodów korzystali przed wszystkim z parkingu przy kościele.

4. Bóg zapłać! za wykonanie nowego krzyża na cmentarz. Będzie on poświęcony we czwartek, po Mszy Świętej rekolekcyjnej wieczornej. Bóg zapłać! strażakom z Łyczanki za zabezpieczenia dachu kapliczki w Łyczance po kolejnych, w tym tygodniu kradzieżach, reszty blachy miedzianej… Bóg zapłać! paniom za plewienie kwiatów. Bóg zapłać! za sprzątanie kościoła i za kwiaty. O sprzątanie w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny: Wandas -960, Dobosz -1150, Lachman i Bujas -420, Bujas -965, Gruchacz -1111, Michalik -709, Michalik i Bazyl -767, Gruchacz -264, Sroka i Dębowski -780, Siatka -159, Czajczyk i Sarga -427.

INTENCJE MSZALNE: 3 IX – 9 IX 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Józef Kasperczyk 2 r. śm.
2) +Janusz Bujas –od syna Mariusza z rodziną.
„ 8.00: O Bł. Boże w nowym roku szkolnych – dla Szkół Podstawowych
z Sieprawia i z Łyczanki.
„ 9.00: W Olszowicach: O Błog. Boże w nowym roku szkolnych dla Szkoły
Postawowej w Olszowicach.
„ 18.00: +Jan Salawa –od syna Pawła z rodziną.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Stefania +Antoni +Stanisław Wysoccy.
2) +Stefania Suder +Bronisława Suder.
„ 18.00: 1) +Rozalia Łukasik ++rodzice +brat.
2) +Henryk Baran +Rozalia ż.

Środa, godz. 6.30: +Mieczysław Skowron w r. śm. +Katarzyna ż.
„ 18.00: 1) Dziękczynna w 25 ROCZNICĘ ŚLUBU BARBARY i STANISŁAWA
z prośbą o Błog. Boże i opiekę Matki Bożej.
2) Dziękczynna w 6 ROCZNICĘ ŚLUBU BARTŁOMIEJA i MARZENY
z prośbą o Błog. Boże dla całej rodziny.
„ 19.30: W intencji całej PARAFII.

Czwartek godz. 8.00: 1) +Paweł Grych 1 r. śm.
2) Dziękczynna za szczęśliwy powrót do zdrowia.
„ 15.00: +Krystyna Burda –od córki Lucyny z rodziną.
„ 18.00: 1) +Adam Sułowski –od syna Roberta z rodziną.
2) +Katarzyna Sułowska +Zofia c. +Czesław s.

Piątek godz. 8.00: 1) +Tadeusz Baran –od córki Barbary z rodziną.
2) O Błog. Boże dla lekarza Dariusza Grzywnowicza –od Andrzeja.
18.00: +Ignacy Suder.

Sobota godz. 6.30: + Anna +Henryk Porszke.
„ 17.00: 1) +Maria Dyba (w dniu imienin).
2) +Maria Chlebda +Michał m. +Wacław s. +Janina ż..

Niedziela godz. 6.30: 1) Dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla dziecka i wnuków.
2) 25 ROCZNICA ŚLUBU KRYSTYNY i JACKA SALAWY –
dziękczynna z prośbą o opiekę Bożą w rodzinie.
„ 8.00: 1) +Włodzimierz Bętkowski ++dziadkowie: +Jan +Katarzyna; +Stanisław
+Cecylia.
„ 2) +Jacek Hachlica.
„ 11.00: ZA PARAFIAN.
„ 15.30: +Apolonia Woś 4 r. śm. +Władysław m. i ++rodzice.