1. Minął już tydzień od NAWIEDZENIA naszej Parafii przez JEZUSA MIŁOSIERNEGO w obrazie JEZU, UFAM TOBIE i relikwii Apostołów Miłosierdzia Bożego: św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.
-Za przygotowanie duchowe przez modlitwę, udział w rekolekcjach, w sakramencie pokuty,
w Komunii Świętej. Pomógł nam w tym Ksiądz Rekolekcjonista - Ks. Tadeusz Gniewek
i spowiednicy, którzy posługiwali w konfesjonałach. Pamiętaliśmy również o Chorych.
-Za przygotowanie naszego sanktuarium: została wypolerowana posadzka, odnowione ławki i konfesjonały, odmalowane zniszczone fragmenty ścian. Prace były prowadzone z ofiar na inwestycje parafialne. Za każdą ofiarę na ten cel – Bóg zapłać!
-Piękne były kwiaty i dekoracja wewnątrz i na zewnątrz. Dziękujemy za to osobom indywidualnym i Stowarzyszeniu Przyjaciół Sieprawia. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom do sprzątania kościoła; paniom za plewienie kwiatów.
-Całej społeczności, która pod kierunkiem Sołtysów dekorowała trasę przejazdu Obrazu; Gminie za koszenie trawnika koło parkingu i poboczy dróg.
-Dziękujemy za aktywne włączenie się w obrzędy liturgiczne: panu organiście i panu kościelnemu, ministrantom, lektorom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich oraz Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym OSP i Szkoły Podstawowej z Olszowic, Chórowi Dziecięcemu ze Szkoły Podstawowej z Sieprawia, Scholi Angeli. Dziękujemy niosącym Obraz i relikwie, oraz delegacjom składającym Hołd Miłosiernemu Jezusowi: Strażakom, Grupie Apostolskiej, Małemu Apostołowi, przedstawicielom rodzin, Radzie Parafialnej.
-Dziękujemy Strażom Pożarnym za użyczenie garażu dla Samochodu - Kaplicy, za zapewnienie bezpieczeństwa, za pilotowanie na trasie.
-Dziękujemy Szkołom za zrozumienie potrzeb duszpasterskich i umożliwienie kapłanom obecności w tych dniach w parafii. Dziękuję Księdzu Wojciechowi Gazdowiczowi i księdzu Wojciechowi Leśniakowi za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu całej uroczystości.
-Dziękujemy kapłanom Rodakom i siostrze zakonnej za obecność.
-Bóg zapłać! całej Parafii za liczną obecność, za czuwanie przez Dobę Nawiedzenia, w dzień i w nocy - za modlitwę wypraszającą Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Ojciec Święty Benedykt XVI napisał w swoim liście, że „PRZEZ ZAWIERZENIE MIŁOSIERDZU BOŻEMU ŚWIAT ZNAJDZIE POKÓJ, A CZŁOWIEK SZCZĘŚCIE”. Obyśmy trwali
w zaufaniu Jezusowi, który odpuszcza grzechy i w swoim Miłosierdziu na nowo stwarza
człowieka NA OBRAZ i PODOBIEŃSTWO BOŻE. Wszystkim – BÓG ZAPŁAĆ!

2. Wtorek - ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, zakonnika. *Spotkanie klas I i II przygotowujących się do bierzmowania, o godz. 18.00 /Msza Św. i spotkanie/.
Czwartek - Spotkanie klas III do bierzmowania, o godz. 18.00 /Msza Św. i spotkanie/.
Piątek - ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, Apostoła i ewangelisty. * Spotkanie FZŚ.

3. O sprzątanie w sobotę, o 8.00 prosimy rodziny z Pasternika: 565, 1282, 793, 760, 1138, 274, 287, 798, 1249.

4. Zapisy na ministrantów chłopców z klas III i starszych, w niedzielę, po Mszach Świętych i w tygodniu po Mszy Świętej rano i wieczór. /Zapisy do końca września/.

5. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu prowadzi zapisy na zajęcia kulturalne. Szczegóły na plakatach i na stronie Gminy Siepraw.

6. W najbliższa sobotę w remizie OSP w Olszowicach Akcja Krwiodastwa od 10.00 – 14.00.

7. Dzisiaj: *Składka na inwestycje parafialne. *Na Sumie uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. *Po Sumie piknik SIEPRAW BEZ BARIER.
*O godz. 14.00 – pogrzeb +Wandy Sułowskiej (z Brzegu).

8. Spotkanie rodziców dzieci klas II SP – piątek, godzina 18:00

INTENCJE MSZALNE: 17 IX – 23 IX 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Helena Strzebak.
2) +Helena Wielgus (w rocznicę urodzin).
„ 18.00: +Janina Żądło 5 r. śm. i ++rodzice.

Wtorek, godz. 6.30: +Helena Strzebak.
„ 18.00: 1) +Stanisław Matoga –od siostry Renaty z mężem i z rodziną.
2) +Krystyna Matoga 10 r. śm.

Środa, godz. 6.30: 1) +Helena Strzebak.
2) +Tadeusz Podobiński –od rodziny Baranów z dziećmi.
„ 18.00: +Jan Szczurek –od szwagra Stanisława z rodziną.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Helena Strzebak.
2) O Błog. Boże, potrzebne łaski w 19 ROCZNICĘ ŚLUBU SYLWII i
WIESŁAWA, za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy.
„ 18.00: 1) +Feliks Matys +Zofia ż. +Alojzy s.
2) +Adam Sołtys w r. śm.

Piątek godz. 6.30: 1) +Helena Strzebak.
2) +Józef Matoga –od rodziny Półtoraków
„ 18.00: Dziękczynna w 81 ROCZNICĘ URODZIN dla Michaliny Chlebdy
z prośbą o zdrowie i dalsze Błog. Boże –od wnuczki Natalii i Joanny
z rodziną.

Sobota godz. 6.30: 1) +Helena Strzebak.
2) +Ks. Jan Przyztocki i ++z rodziny Przytockich, Błądów,
Ogonowskich i Turzańskich.
„ 18.00: 1) +Józef +Julia Dudek.
2) +Maria Proszkowiec 5 r. śm.

Niedziela godz. 6.30: +Helena Strzebak.
„ 8.00: +Julia Dobosz 9 r. śm.
„ 9.30: +Józef Dyrda 11 r. śm. +Helena ż. ++rodzice ++teściowie.
„ 11.00: ZA PARAFIAN
„ 16.00: +Henryk Bajda 35 r. śm. Franciszka (fem.) Bajda 2 r. śm.