1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

*Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – O godz. 10.20, na Cmentarzu rakowickim, pogrzeb zmarłej dr Danuty Majkowskiej.
W naszym kościele, Msza Święta o wieczny spokój dla duszy św.p. Danuty Majkowskiej, zamówiona od Pracowników Ośrodka Zdrowia, zostanie odprawiona jutro, o godz. 18.00.

Wtorek - wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
Środek - wsp. świętych męczenników Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy, oraz wsp. świętych męczenników Wawrzyńca Riuz i Towarzyszy.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
*W Olszowicach spotkanie klasy III gimnazjalnej, o godz. 19.00.
Piątek - wsp. św. Wacława, męczennika.
*Rocznica święceń biskupich bpa Grzegorza Rysia i bpa Damiana Muskusa (2011).
*Uczniowie Gimnazjum będą brali udział w Grze Terenowej poświęconej postaci Bł. Anieli Salawy.
Sobota - Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Odpust ku czci naszego Patrona Św. Michała Archanioła. Głównym Celebransem uroczystej Sumy będzie Ks. Proboszcz z Zawady, Ks. Kanonik Marek Oczkowski; kazania na wszystkich Mszach Świętych wygłosi nasz Rodak, Ks. Krzysztof Litwa.
*Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11.30.
*Zachęcamy do sakramentu pokuty przed uroczystością parafialnego Odpustu. Spowiedź św. będzie w piątek, od godz. 16.30; w Olszowicach, o 18.30.
*Przypominamy, że z sakramentu pokuty można także korzystać przed każdą Mszą Świętą

*Na Sumę zapraszamy Poczty Sztandarowe, Strażaków, Orkiestrę SIEPRAWIANKĘ, Grupy Młodzieżowe, niosących baldachim, feretrony, dzieci sypiące kwiaty, Franciszkański Zakon Świeckich i licznie Parafian.

4. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza w przyszłą sobotę, na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, kapłanów Archidiecezji Krakowskiej i Róże Różańcowe. Początek, o godz. 10.00; Msza Święta koncelebrowana o godz. 12.30. Przez zawierzenie nas wszystkich Jezusowi Miłosiernemu i Jego Miłosiernej Matce, która przewodzi Kościołowi na drogach wiary, Ksiądz Kardynał chce nas wprowadzić w ROK WIARY, który otworzy Ojciec Święty Benedykt XVI 11 października b.r.
*W sobotę, 29 września w Warszawie odbędzie się demonstracja w obronie demokracji, pod hasłem: OBUDŹ SIĘ POLSKO!

5. Bóg zapłać! za sprzątanie kościoła i za kwiaty na Ołtarze. O sprzątanie w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny z Pasternika: Ślusarczyk i Burda -462, Przęczek -164, Pitala -1128, nr 1387, Półtorak -311, Mieszczak -1030, Siatka -643; oraz z Kawęcin: Cygan -662, Korpała -546, Suder -5, Pilch i Cygan -339.

INTENCJE MSZALNE: 24 IX – 30 IX 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Zofia Mirochna –od rodziny Małuchów z Konar.
2) +Maria Bodzioch –od tych, którzy doświadczali jej dobrych czynów.
3) +Helena Strzebak.
„ 18.00: 1) +dr Danuta Majkowska –od Ośrodka Zdrowia w Sieprawiu
2) +Franciszka (fem.) Kurek –od wnuka Krzysztofa.

Wtorek, godz. 6.30: +Katarzyna Nawała 8 r. śm.
„ 18.00: 1) +Helena Strzebak.
2) +Franciszek Baran 21 r. śm.

Środa, godz. 6.30: 1) +Józef i +Ludwika (fem.) w rocznicę śmierci.
2) +Helena Strzebak.
„ 18.00: +Stefania Bujas 11 r. śm. +Edmund m. +Agnieszka wnuczka.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Tadeusz Baran –od córki Bogumiły z rodziną.
2) +Władysława Suder –od siostrzenicy Janiny i chrześnika Ryszarda
z rodziną.
2) +Zygmund Siatka.

Piątek godz. 6.30: +Michał Siatka.
„ 18.00: 1) +Helena Strzebak.
2) +Michalina +Eugeniusz Pamuła.

Sobota godz. 6.30: +Józef Król –od Janiny i Mieczysława.
2) +Michał Bętkowski.

Niedziela godz. 6.30: +Helena Strzebak.
„ 8.00: O Miłosierdzie Boże dla +Józefa (masc.) Siatka w 5 r. śm.
„ 9.30: +Estera +Stefan Pasternak ++z rodziny Pasternaków i Pitalów.
„ 11.00: ZA PARAFIAN
„ 16.00: +Anna Kurek 6 r. śm. +Alojzy m.