Grupa Apostolska i Mały Apostoł w naszej parafii działają od 2008 roku. 

Grupy Apostolskie powstały w 1973 roku w Archidiecezji Krakowskiej z inspiracji Księdza Kardynała Karola Wojtyły. Głównym rysem Ruchu jest apostolskie działanie i posłannictwo "młodych do młodych", aby ich przyprowadzić do Chrystusa. Działalność Grup Apostolskich skierowana była zgodnie z życzeniem Księdza Kardynała Wojtyły do młodzieży pracującej, uczącej się, trudnej, poszukującej drogi życia. Do 2001 r. opiekunem GA był ks. Antoni Sołtysik, następnie funkcję moderatora przejął ks. Paweł Kubani, który obejmuje ją do dzisiaj. 1 stycznia 2007 roku został wydany dekret, na mocy którego Grupy Apostolskie otrzymały kanoniczną osobowość prawną pod nazwą "Grupy Apostolskie - Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej". Patronką są św. Jadwiga Królowa oraz św. Jan Paweł II. Oficjalnym hymnem jest pieśń "My przez Pana powołani". Co roku w okolicach wspomnienia św. Jadwigi (16 października) odbywa się pielgrzymka do relikwii św. Jadwigi i św. Jana Pawła II. Wtedy ma miejsce również obrzęd błogosławienia nowych Animatorów i Moderatorów świeckich.

W parafii Siepraw Grupę Apostolską i Małego Apostoła prowadzi ks. Wojciech Gazdowicz, wraz z grupą animatorów. Nasze spotkania odbywają się w soboty po Mszy Świętej w salce na plebanii, na które zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz młodzież szkół gimnazjalnych i starszą. Na dzień dzisiejszy nasza wspólnota liczy około 35 osób.

Nasze spotkania mają na celu poznanie naszej wiary, pogłębienie jej, a także rozwój naszej osobowości. Poprzez dyskusje staramy się rozwiązywać problemy i szukamy wyjaśnień niezrozumiałych spraw. Chcemy być bliżej Boga a także zapraszać naszych kolegów i koleżanki, aby go poznali.

W tym celu jeździmy także na rekolekcje wakacyjne lub zimowe organizowane przez Duszpasterstwo RAM. Mogą mieć one postać formacyjną ale także specjalistyczną, np. rekolekcje sportowe, muzyczne, taneczne, fotograficzne, turystyczne i wiele innych. Przynajmniej raz do roku wyjeżdżamy także na dni skupienia, prowadzone przez ks. Wojciecha.

Staramy się żywo uczestniczyć w życiu parafii: dekorujemy kościół (szopka, ciemnica, grób Pański), tworzymy akcje: Akcja Liść (grabienie liści), Akcja Znicz (sprzedaż zniczy), włączamy się w prowadzenie nabożeństw (Różaniec, Droga Krzyżowa), a także wspomagamy działalność parafii przy wielu innych okazjach.

Nasi animatorzy to:
Joanna Bujas, Magdalena Łukaszewicz, Piotr Molus, Anna Salawa i Dominik Siatka

rozne-pl-71
940291
Dzisiaj: 357
Wczoraj: 254
Ten miesiąc: 2.817