1. Dziś rozpoczyna się ADWENT i nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej -RORATY – o Najświętszej Maryi Pannie. Roraty będą o godz. 17.00. Pierwsze roraty – jutro.
*Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie będzie w naszej Parafii w sobotę, 17 grudnia.

2. Na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione OPŁATKI. Pobłogosławione opłatki zostaną doręczone każdej rodzinie, tradycyjnie, przez pana organistę (Adama Szlachtę) lub przez pana kościelnego (Wacława Cygana). Ofiary przy tej okazji stanowią częściowe wynagrodzenie Służbie Kościelnej za ich codzienną posługę przez cały rok. Przyjęcie opłatków z kościoła świadczy o rodzinnej więzi naszej wspólnoty.

3. Dzisiaj, po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Po Mszach Świętych, przy naszym kościele, jest zorganizowana zbiórka do puszek na zakup nowego BUSA dla podopiecznych Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach.

4. We środę – ŚWIĘTEGO ANDRZEJA, APOSTOŁA.
I czwartek -Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
I piątek - Spowiedź, od godz. 15.30.
I sobota - Odwiedziny Chorych z posługą Sakramentalną, od godz. 8.30.
*W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

5. W zakrystii można nabyć ŚWIECE CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

6. Spotkania duszpasterskie:
1 XII (czwartek), godz. 17.00 – Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
2 XII (piątek), godz. 19.00 – Spotkanie Wolontariatu Bł. Anieli Salawy.
4 XII (niedziela), godz. 17.00 – Spotkanie popielgrzymkowe z ostatniej pielgrzymki do Włoch.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Brzeg, spod numerów: 3 – 19.

8. Do wieczności odeszli: śp. +Marianna Sołtys i śp. +Stefan Ożóg oraz śp. Zofia Dobosz (jej pogrzeb jutro o 13.30) i śp. +Józef Irzyk (jego pogrzeb we wtorek, o godz. 14.00).
WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ IM DAĆ, PANIE.

rozne-pl-44