1. Początek Adwentu. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, odprawiana jest Msza Święta o Matce Bożej, zwana roratnią. Roraty będą od jutra (poniedziałek), o godz. 17.00; w Olszowicach w piątki, o godz. 18.00.

2. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny 2020/2021. Rok ten będzie przeżywany pod hasłem: EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE. Kościół chce pogłębić ars celebrandi, a więc to wszystko, co związane jest z pięknem sprawowania liturgii.

3. Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

4. Dziś, przy naszym Sanktuarium, Schola Emmanuel zaprasza na Kiermasz Ozdób Świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony na zakup profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego. Ozdoby świąteczne można będzie nabyć także przez internet na profilu Scholi na Facebooku.
*Po południu, o godz. 15.30 Nieszpory połączone z Modlitwą za Ojczyznę; o 16.00 – Msza Święta.

5. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
*O godz. 18.00 – Spotkanie na Plebanii Sekcji Charytatywnej
Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
Piątek - św. Barbary, patronki górników.
Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Wielu łask Bożych.

6. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca.
*W pierwszy czwartek Nowenna do Bł. Anieli Salawy. Modlitwa o rychłą kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki.
*Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 15.30; w Olszowicach, o 17.30.
*W pierwszą sobotę wizyta u Chorych z posługą sakramentalną – od 8.30.

7. W tym roku nie będziemy organizować całodniowej spowiedzi adwentowej. Jednakże każdy będzie miał możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
Od pierwszego piątku, będziemy spowiadać codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą a w razie konieczności również po Mszy Świętej.

8. W bieżącym numerze NIEDZIELI znajdziemy tematy wprowadzające w czas Adwentu oraz płytę z rekolekcjami adwentowymi; w numerze Gościa Niedzielnego jest dołączony Kalendarz na Rok 2021.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Parafian zamieszkałych na ulicy Długiej spod numerów: 38 – 59

10. Do wieczności, z naszej Wspólnoty Bóg powołał: św. p + Genowefę Kowalczyk, oraz śp. +Władysławę Dziura, której pogrzeb będzie jutro (poniedziałek), o godz. 13.30.
Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.