Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, odprawiana jest Msza Święta o Matce Bożej, zwana roratnią. Roraty będą od jutra (od poniedziałku), o godz. 18.00. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki, będą również konkursy. Na pierwsze Roraty w poniedziałek prosimy dzieci, aby przyniosły podpisane papierowe serduszka. Będzie losowanie, jak co roku, figurki Matki Bożej.

Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 

Po południu, o godz. 15.30 nieszpory; o 16.00 – Msza Święta.

Na pierwszej Mszy Świętej zostaną (zostały) pobłogosławione OPŁATKI. Będą one doręczone do każdej rodziny przez organistę – pana Adama Szlachtę lub przez kościelnego – pana Krzysztofa Kowalczyka. panu kościelnemu będzie pomagać jego żona – pani Elżbieta. Już od jutra, w ten sposób opłatki będą doręczane poszczególnym rodzinom. Ofiary przy tej okazji stanowią częściowe wynagrodzenie za całoroczną posługę (organisty i kościelnego) w Kościele.

Spowiedź adwentowa na Boże Narodzenie będzie w naszej parafii w piątek 16 XII.

Kalendarz liturgiczny:

Środa – Święto Św. Andrzeja Apostoła. Był bratem św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie. Jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

Czwartek - Pierwszy czwartek – po Mszy św. o 18.00 nowenna do Bł. Anieli Salawy z modlitwą o kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki. Zapraszamy na wieczorną Eucharystię młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

Piątek - Pierwszy piątek - spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach od 17:30. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez grupę Apostolską po wieczornej Mszy świętej.

Sobota - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (XVI w.), kapłana, jezuity. Uważany jest za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

Zapraszamy młodzież na spotkanie grupy apostolskiej w piątek po wieczornej Mszy Św. oraz dzieci w uczestnictwie scholii i małego apostoła w sobotę o 10:00 w salce na plebanii.

W przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium Schola Emmanuel będzie prowadziła kiermasz stroików oraz ozdób na Święta Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dalszy rozwój scholii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Pogodnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci. W „Niedzieli” polecamy artykuł o 800-leciu parafii w Biskupicach.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Bętkowską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30. Polecajmy Jej dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-64
940769
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 85
Ten miesiąc: 3.295