W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15:00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w tygodniu pół godziny przed wieczorną Eucharystią.

Kalendarz liturgiczny:
Środa - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45.
Czwartek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
Piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00 dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30.

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w IV tygodniu Wielkiego Postu (od 10 do 13 marca).

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Słowiańska i Na Grobli.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli polecamy m. in. wywiad z ks. Michałem Curzydło.
Ze stolików przy wyjściu z kościoła można zabrać bezpłatne broszurki na temat Eucharystii, przygotowujące do Kongresu Eucharystycznego, który rozpocznie się w naszej archidiecezji w Wielki Czwartek.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Dyrda. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…