W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15:00, Msza św. o 16.00 i katecheza neokatechumenalna.

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w IV tygodniu Wielkiego Postu (od 19 do 22 marca).

Dzisiaj po Mszach św. będzie można wesprzeć w czasie kwesty Fundację „Bezcenni” wspierającą samotne matki.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i katecheza neokatechumenalna.

Czwartek - Pierwszy czwartek – po Mszy św. o 18.00 nowenna do Bł. Anieli Salawy z modlitwą o kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki.  Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Piątek – Pierwszy piątek. Spowiedź od godz. 16.30; w Olszowicach, o godz. 17.30. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00 dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30. Po wieczornej Eucharystii spotkanie dla Grupy Apostolskiej.

Sobota – Święto Św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, syna króla Kazimierza Jagiellończyka. Patrona naszej archidiecezji. Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. O godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla scholii i Małego Apostoła.

W minionym tygodniu został przeprowadzony przegląd techniczny dzwonów i napędu do dzwonów na dzwonnicy w starym kościele. Okazało się, że konieczna jest wymiana połączeń śrubowych, które są skorodowane. W chwili obecnej nie dają gwarancji poprawności dokręcenia. Do wymiany na nowe są również połączenia śrubowe łączące belki dzwonnicy.. Do czasu naprawy musimy korzystać z dzwonów nagranych w kurantach.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na środki czystości. O sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8:00 prosimy parafian z ul. Parkowej od nr 25 do ostatniego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, miesięczników: „Małego Gościa” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Mitan. Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…