1. Od wczoraj trwa w dekanacie Mogilany peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży – krzyża i ikony Matki Bożej. Od pierwszej Mszy Świętej znajdują się one w naszym sanktuarium. Ojciec Święty w ten osób gromadzi nas wokół krzyż, abyśmy zwrócili nasze spojrzenie ku Jezusowi ukrzyżowanemu, Panu Chwały.
Niech nasze serca spotkają się dziś z Najświętszym Sercem Jezus, który umarł dla nas na krzyżu, dla nas zmartwychwstał i żyje. Niech się obudzi w nas pamięć o Jezusie, uwielbienie i wdzięczność dla Niego, niech zrodzi się w nas pragnienie oddania Jezusowi życia (Benedykt XVI).
Stajemy pod krzyżem z Matką Jezusa. Maryja stojąca pod krzyżem mimo wielkich boleści pokazuje, że dzięki Chrystusowi jest możliwe nasze całkowite zawierzenie Bogu i ono jest jedynie słuszną postawą, która prowadzi człowieka do spełnienia i szczęścia – w ramionach Bożego Miłosierdzia.
Maryja mówi do każdego z nas: weź mojego Syna, On ma dla ciebie słowo na życie – Dobrą Nowinę o zbawieniu człowieka, On ci błogosławi i cały oddaje się tobie. Uwierz. Przyjmij Go do swego serca, żyj Nim i Nim się dziel.

Na zakończenie Mszy Świętej uwielbimy krzyż Chrystusowy, zawierzymy naszą parafie Bożemu Miłosierdziu.
Po Mszy Świętej o 9:30 symbole ŚDM, przekażemy dekanatowi wadowickiemu.

2. Jutro wspomnienie świętego Antoniego z Padwy. O godz. 6:30 - Msza święta za św. p. Ks. Antoniego Rusinka- proboszcza - w 20 rocznice jego śmierci.
Wtorek – bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.
Środa – błogosławionej Jolanty zakonnicy.
Czwartek – pielgrzymka klas trzecich gimnazjum do kalwarii Zebrzydowskiej.
Piątek – św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika.
Jerycho w Sieprawiu od godz. 15.00 do 21.00. Zachęcamy do spotkania z Chrystusem

3. Od wtorku w naszej parafii będziemy gościć delegację Komitetu ŚDM z Werony, który organizuje przyjazd do naszej parafii ośmiuset osób z Włoch, obecnie mamy zgłoszonych 770 miejsc. W związku z tym istnieje potrzeba zwiększenia ilości miejsc w domach prywatnych dla pielgrzymów. Serdecznie prosimy o otwarcie swych domów i ugoszczenie pielgrzymów. Deklaracje zakwaterowania znajdują się w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę 19 czerwca będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej II Parafialny Piknik ŚDM pod hasłem: PARAFIA RODZINĄ RODZIN. Uroczyste rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 w Sanktuarium. Następnie od godz. 14.00 na stadionie „LKS Karpaty”. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach, oraz stronie internetowej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty. O sprzątanie domu Bożego w sobotę prosimy rodziny z ulicy Dębowej, spod numerów: 13 – 37.

6. Do wieczności odeszli: Tadeusz Wielgus 53 lata, Krystyna Bętkowska 89 lat, Bronisława Figiel 81 lat, Józef Kaim 67 lat, jego pogrzeb - jutro o 15.00.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

rozne-pl-09