O godz. 15:30 nabożeństwo czerwcowe, o 16:00 Msza Św.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30.

Kalendarz liturgiczny:
Środa - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (1568-1591) który zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
Sobota - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę na inwestycje w naszym kościele. W najbliższych dniach zostaną założone nowe okna w zakrystii i elementy dekoracyjne na głównych drzwiach. Obecnie trwają prace związane z zainstalowaniem oświetlenia i monitoringu przy cmentarzu (obok śmietnika).

W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze Święte w tym dniu o 8:00 dla SP w Sieprawiu i Łyczanki oraz o 9:00 dla SP w Olszowicach. Podziękujmy za wszelkie łaski w minionym roku. Do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego zachęcamy codziennie od poniedziałku przed Mszą św. o 18.00.

W przyszłą niedziele w naszej parafii będziemy gościli o. Wojciecha z zakonu Ojców Bernardynów z Krakowa opiekuna Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, który będzie głosił kazania na Mszach św.

Również w następną niedzielę (25 VI) zapraszamy na Parafialny Festyn. Informacje na plakatach. Zachęcamy do zaangażowania się w to dzieło poprzez upieczenie ciasta, przygotowanie dań a także do sponsorowania np. nagród na loterię. Zachęcamy również rodziny do wzięcia udziału w konkursie o historii naszej parafii, który będzie odbywał się podczas festynu. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Już dzisiaj informujemy, że wieczorna Msza niedzielna w tym dniu będzie odprawiana wyjątkowo o godz. 15:00. (nabożeństwo czerwcowe o 14.30).

Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zwłaszcza z drugiej i trzeciej klasy SP, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10:00 przy plebani.

Fundacja „Serce Pełne Nadziei” dziękuje za wszystkie złożone datki w czasie kwesty w zeszłą niedzielę na rzecz turnusów rehabilitacyjnych, leków oraz sprzętu ortopedycznego. Kwota jaka została zebrana to: 6582 zł 60gr.

Bardzo dziękujemy parafianom z ulicy Zielonej za zebrane ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gazetki parafialnej „Archanioł” oraz nowego kwartalnika „Magazyn Niedziela” w cenie 15 zł. W tygodniku „Niedziela polecamy m. in. relację z wydarzenia we Włosani.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Suder, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15.00. Polecajmy jej dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

  1. Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na koncert gitarowy w wykonaniu młodzieży naszej gminy, któremu towarzyszyć będzie wystawa prac dzieci, uczęszczających na zajęcia plastyczne w Domu Kultury. W programie także występ zespołu Zielony Szlak, który wykonuje utwory oparte na poezji m.in. Karola Wojtyły, ks. Jana Twardowskiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Koncert odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.00 w Starym Kościele w Sieprawiu.
  1. Organizowany jest wyjazd do kina w Myślenicach na film pt.” Opiekun”.

          Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

          Wyjazd z parkingu przy kościele 23.06.2023 o godz. 16.30

          Cena biletu 15 zł + koszty transportu Busem.

  1. Siostry Służebniczki ze Świątnik Górnych organizują 20 sierpnia br. 8 dniową pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje u siostry Bogusławy.

 

rozne-pl-66