1. Odczytanie Dekretów: *Z dnia 14 VI 2021 r. Nr 2202/20021. (Ustąpienie z Urzędu proboszcza).
*Z dnia 16 VI 2021 r. Nr 2336/2021. (Zwolnienie z obowiązków wikariusza).

2. Dzisiaj na sumie - podziękowanie Ks. Piotrowi Klusce za 26 lat posługi duszpasterskiej w Sieprawiu, w tym za 25 lat pracy proboszczowskiej. *Podziękowanie i pożegnanie Ks. wikariusza Bartłomieja Bachledy-Szeligi - 22 sierpnia, podczas Mszy Świętej, o godz. 9.30.

3. Msze Święte w dzisiejszą niedzielę – jak zwykle. Po południu, o godz. 15.30 Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. *Przy naszym Sanktuarium jest przeprowadzana zbiórka pieniężna, zarządzona przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, na pomoc mieszkańcom Nowej Białej, którzy przez żywioł ognia utracili dorobek całego życia. Wszystkim dziękujemy za włączenie się w zorganizowanie akcji pomocy - za wszelką pomoc: Bóg zapłać!

4. We wtorek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA. Msze Święte: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00; w Olszowicach – 9.30. *Na Sumie uroczystość 25-lecia święceń kapłańskich Ks. Józefa Litwy. Życzymy Księdzu Józefowi dalszej Opieki Bożej i razem z Księdzem Jubilatem modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
*Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla ks. Prałata Piotra w dniu imienin. Po Mszy spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
I czwartek: Nowenna do Bł. Anieli Salawy. I piątek: Spowiedź św. od 16.30, w Olszowicach o 18.30.
I sobota: wyjazd do Chorych od godz. 8.30.

5. W dniach od 10 do 16 lipca XXXVIII Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę.
Przejście przez naszą Parafię - 10 lipca. Odpoczynek przy naszym kościele o godz. 16.00. Prosimy chętne osoby o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla Pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne – 3 lipca, o godz. 19.00.

6. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że wnioski o dopłatę do biletów okresowych komunikacji publicznej dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny będą przyjmowane w dniach od 28 VI do 12 VII z wyjątkiem czwartku w budynku Urzędu Gminy pokój 13. Szczegóły na stronie internetowej oraz na tablic ogłoszeń.

7. Bóg zapłać za zrobienie porządków przy Studzience Bł. Anieli Salawie. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Wiśnicz spod numerów: 50 – 86.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI polecamy artkuł o roli Benedykta XVI w Kosciele.

9. Do wieczności Bóg powołał śp. +Marię Irzyk, śp. +Marcina Oramus, śp. +Zygmunta Woźniakowskiego, śp. +Jana Wojtyczę. Powierzmy ich duszę Miłosiernemu Bogu.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

rozne-pl-08