1. Modlimy się za ofiary terrorystycznych i bandyckich akcji w Świecie. Modlimy się za Magdę i Marzenę z Krzyszkowic, które poniosły tragiczną śmierć w Nicei.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Na Sumie uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta. Na każdej Mszy Świętej ofiary są składane na inwestycje parafialne. W ciągu ostatnich dni konieczne było przygotowanie na Światowe Dni Młodzieży Starego Kościoła. Zostało wykonane nagłośnienie przez Firmę RDUCH, oraz naprawa szkody przez powaloną brzozę na Kościele Św. Marcina. Szkodę naprawiła Firma NAPORA. To były prace nieplanowane. W planach nadal najważniejsza jest sprawa poprawienia ocieplenia i wentylacji naszego Sanktuarium. Mamy nadzieję, że jako wspólnota Parafialna podołamy tym wyzwaniom. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W niedzielę przyjęliśmy 33 Pieszą Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę, a wczoraj Międzynarodową Pieszą Pielgrzymkę z Węgier do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom i panom za pomoc w przyjęciu i ugoszczeniu Pielgrzymów - za pomoc i za złożone ofiary.

4. Jutro o godz. 12.00, nasza Parafia odbierze relikwie św. Siostry Faustyny z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Prosimy Parafian o obecność na tej uroczystości w Łagiewnikach.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o 6.30 relikwie Św. Siostry Faustyny zostaną uroczyście wprowadzone do naszego Sanktuarium Bł. Anieli Salawy.

5. Kalendarz liturgiczny:
Środa - wsp. bł. Czesława, prezbitera.
Piątek - wsp. św. Marii Magdaleny.
Sobota - ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, patronki Europy.

6. Dyrektor Gimnazjum informuje, że „Lista podręczników do klasy III Gimnazjum jest do odebrania w Gimnazjum od 20 lipca 2016 r.”.

7. W poniedziałek 25 lipca przybędą do naszej Parafii na ŚDM pierwsze grupy Młodzieży z Włoch. Dziękujemy Rodzinom i Urzędowi Gminy oraz Wolontariuszom i instytucjom za gotowość przyjęcia u nas Gości. Polecajmy Opiece Bożej ŚDM w Krakowie na czele z Ojcem Świętym. Prośmy Opatrzność Bożą o szczęśliwy i bezpieczny przebieg tej wielkiej uroczystości.
*Prosimy o akcję sprzątania Sieprawia, o oczyszczenie rowów z chwastów i krzewów przy swoich posesjach.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątnie Domu Bożego w sobotę o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Zacisze, spod numerów: od 44 do 72.

9. Do wieczności odeszli śp. Ludwik Mosur (82) i śp. Stanisława Panek (78). Módlmy się za ich dusze oraz za dusze tragicznie zmarłych Magdę i Marzenę z Krzyszkowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

rozne-pl-51
946519
Dzisiaj: 51
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.979