1. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.
*Przeżywamy pierwszą rocznicę ŚDM. Wczoraj odbył się okolicznościowy Koncert w Krakowie w Tauron Arenie. Dzisiaj, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, o godz. 12.30 – uroczysta Msza Święta.
*Po południu, w naszym Sanktuarium: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek - wsp. Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
Wtorek - wsp. Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
Środa - Odpust „Porcjunkuli”. W tym dniu odpust zupełny można uzyskać w każdym kościele parafialnym.
I czwartek - Nowenna do Błog. Anieli Salawy. Modlitwy o rychłą kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki.
I piątek - wsp. Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
*Spowiedź święta od godz. 16.30; w Olszowicach, o godz. 18.30.
I sobota - Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.

3. 13 sierpnia – 26 rocznica beatyfikacji Anieli Salawy. W tym roku rocznica beatyfikacji wypada w niedzielę. Tradycyjnie, w tym dniu, „13 VIII”, zostanie odprawiona Msza Święta przy Studzience i o godz. 18.00. W związku z tym, w niedzielę 13 sierpnia nie będzie Mszy Świętej w Sanktuarium o godz. 16.00. Wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą przy Studzience „SUB DIVO”.

4. W tym tygodniu odbędzie się, na plebanii, ważne zebranie różnych społeczności Sieprawia, w związku z odpustem 9 września, który będziemy przeżywać pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa, Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Na zebranie organizacyjne zapraszamy przedstawicieli OSP, Orkiestry, Rzemiosła, Gminy, Sołectw, Stowarzyszenia Przyjaciół Sieprawia, DRP
i wspólnot parafialnych (III Zakon, Żywe Róże, Wolontariat i Grupa Apostolska). Zebranie odbędzie się we środę – 2 VIII, o godz. 19.00.

5. Urząd Gminy Siepraw przypomina, iż w miesiącu sierpniu rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy paliwowej.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty.
O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy: Zarzecze nr 2 -23 oraz z ulicy Sosnowej, spod numerów: 2 -41.

7. Do wieczności odszedł śp. Kazimierz Góralik. Pogrzeb jego będzie we wtorek, o godz. 15.00. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.