Dziś pierwsza niedziela: ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU /po każdej Mszy Świętej/.
Po południu: 15.30: Nieszpory wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu; 16.00: Msza Święta.

2. Kalendarz liturgiczny:
Dziś – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
Poniedziałek – Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny.
Wtorek - Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.30, 18.00 i w Olszowicach o godz. 19.00.
*Możliwość uzyskania odpustu zupełnego z racji Roku Wiary.
Środa - wsp. świętych męczenników Sykstusa II, papieża i Towarzyszy, Św. Kajetana, prezbitera i bł. Edmunda Bojanowskiego.
Czwartek - wsp. św. Dominika, prezbitera.
Piątek - Święto Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dz.
Sobota - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. Piesza Pielgrzymka z Krakowa do Częstochowy wychodzi z Wawelu 6 VIII, o godz. 7.00. Pójdą w niej również nasi Parafianie. Będziemy się duchowo łączyć z tymi, którzy podejmą trud pielgrzymowania, dla uproszenia Opieki Matki Bożej. W tej intencji gromadźmy się liczniej na Mszy Świętej w dni zwykłe.

4. 13 sierpnia w 22 rocznicę beatyfikacji Anieli Salawy (1991 r.) będziemy dziękować Bogu za dar Błogosławionej Rodaczki i modlić się o jej rychłą kanonizację.
O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta przy Studzience.
Po mszy Świętej pójdziemy z relikwiami w procesji „DRÓŻKAMI SIEPRAWSKIMI” do Starego Kościoła przed cudowny Obraz Matki Bożej Sieprawskiej.
Prosimy Ochotniczą Straż Pożarną o zabezpieczenie drogi w rejonie Studzienki i na trasie procesji.
Liczymy na obecność ORKIESTRY SIEPRAWIANKI i liczny udział czcicieli Błogosławionej Anieli.

Tegoroczne uroczystości inaugurują NOWENNĘ LAT przed 100-leciem śmierci Błogosławionej Anieli Salawy. Nowenna będzie trwać do 2022 roku. Ma na celu:
1) Rozwój kultu Bł. Anieli Salawy.
2) Poznanie jej życia i duchowości.
3) Modlitwa o kanonizację i wypraszanie u Boga potrzebnych łask dla naszej Ojczyzny, Parafii i Rodzin za wstawiennictwem Błogosławionej Anieli Salawy.

Nowenna Lat przed 100-leciem śmierci Bł. Anieli Salwy jest przeżywana u OO. Franciszkanów przy Jej grobie i we wszystkich wspólnotach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w całej Polsce. My tym bardziej pragniemy owocnie ją przeżyć. Hasło I Roku Nowenny brzmi: RAZEM Z TOBĄ BŁOGOSŁAWIONA ANIELO SALAWO.

5. Bóg zapłać! za sprzątanie kościoła i za kwiaty na ołtarze. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z Rejonu Łysa Góra I: 1025, 675, 854, 74, 799, 799a, 75, 584.

INTENCJE MSZALNE: 5 VIII – 11 VIII 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) Za Parafian.
2) +Estera Ćwierz – od siostry z mężem.

Wtorek, godz. 6.30: +Jan Matoga 7 r. śm. i ++rodzice.
„ 18.00: +Michał Kowalczyk –od rodziny Berlanów.

Środa, godz. 6.30: + Maria Mika 6 r. śm.
„18.00: + Michał Dobosz +Stefania ż. +Robert Matoga wnuk.

Czwartek godz. 6.30: 1) + Wanda Tyrka –od szwagra Romana z żoną.
2) + Estera Ćwierz –od chrześnicy Barbary z rodziną.

Piątek godz. 6.30: 1) +Anna Król –od syna z dziećmi.
2) +Dariusz Sala –od żony Krystyny i syna Łukasza.

Sobota godz. 6.30: O Błog. Boże, potrzebne łaski, opiekę Bł. Anieli Salawy dla Justyny w 18 ROCZNICĘ URODZIN.
„ 18.00: W 50 ROCNICĘ ŚLUBU HELENY i JANA PRZĘCZKÓW o Błog. Boże i zdrowie.

Niedziela godz. 6.30: + Władysław Kaim.
„ 8.00: + Ludwik Raczek 12 r. śm. ++rodzice i ++teściowie.
„ 9.30: W intencji MATEUSZA DOBOSZA w 18 ROCZNICĘ URODZIN dziękczynna z prośbą o dalsze Błog. Boże.
„ 11.00: ZA PARAFIAN.
„ 16.00: + Michalina Matoga 9 r. śm. +Henryk m.