1. Dzisiaj wypada ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
*Jest I niedziela. Po Każdej Mszy Świętej – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Z Krakowa wyruszyła XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Bądźmy w duchowej łączności z Pielgrzymami, którzy Królowej Polski niosą modlitwy w swoich i naszych intencjach oraz za naszą Ojczyznę. Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę 11 sierpnia. W tych dniach gromadźmy się liczniej na Mszach Świętych i przystępujmy do Komunii Świętej.

2. Wtorek - wsp. Św. Dominika, prezbitera.
Środa - Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
Piątek - wsp. Św. Klary, dziewicy.

3. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć misjonarza z Ugandy O. Adama Plaga. Ojciec Misjonarz jest kolegą kursowym śp. brata zakonnego Aleksandra Nowaka. Był już kilkakrotnie w naszej Parafii. Tym razem prosi nas o wsparcie ofiarą na rzecz jego działalności misyjnej w Ugandzie.

4. Z racji rocznicy beatyfikacji Anieli Salawy, 13 sierpnia, w niedzielę, za tydzień, zostanie odprawiona Msza Święta przy Studzience, o godz. 18.00. Mszy Świętej o 16 nie będzie.
*Po Mszy Świętej przy Studzience pójdziemy z relikwiami w procesji do Starego Kościoła. W Starym Kościele uczcimy Matkę Bożą Sieprawską w obrazie, przed którym modliła się Aniela Salawa.
*Prosimy o liczny udział we Mszy Świętej i w procesji.
*Ochotnicze Straże Pożarne prosimy o zabezpieczenie drogi na trasie procesji.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Dębowej, spod numerów: 1 -31.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze Niedzieli polecamy m.in. artykuł pt. „Ten czas zapamiętają na zawsze”, a w nim wypowiedź mieszkanki Sieprawia.