1. We czwartek, 8 sierpnia 2019 r., we wspomnienie św. Dominika, zmarł Ojciec Stefan Matoga, dominikanin, nasz Rodak. Jego pogrzeb będzie we wtorek, 13 sierpnia, o godz. 12.00, we Wrocławiu. Odszedł do Pana nasz zakonnik, który służąc gorliwie Bogu umiał okazywać szacunek każdemu człowiekowi. Zawsze przyjmował zaproszenia i chętnie uświetniał swoją obecnością wszelkie – mniejsze i większe uroczystości w Sieprawiu. Ostatni raz był z nami podczas poświęcenia Pomnika „Naucz nas być wolnymi”. Przepełnieni smutkiem po Jego odejściu, z ufnością powierzamy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
*Jest zamówiony autokar do Wrocławia, na pogrzeb O. Stefana. Zapisy – tylko dzisiaj do wieczora. Można się zapisywać w zakrystii lub w na plebanii.

2. Dzisiaj Msze Św. – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

3. We wtorek – 13 sierpnia - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej oraz 28 rocznica beatyfikacji Anieli Salawy. Uroczystość dziękczynna za beatyfikację naszej Rodaczki i modlitwy o rychłą Jej kanonizację będą miały trzy stacje: I. Przy studzience, o godz. 18.00 – Msza Święta, między innymi w intencji śp. Ojca Stefana. II. Przy Pomniku, do którego przejdziemy w procesji różańcowej – Litania do Bł. Anieli Salawy. III. W Starym Kościele - Apel Maryjny, Modlitwa za Ojczyznę i uczczenie relikwii. Składka przy studzience – na rozwój kultu bł. Anieli Salawy.
*W związku z wyjazdem do Wrocławia na pogrzeb, modlitwom będzie przewodniczył wicedziekan, ks. Kanonik Jan Antoł, proboszcz z Krzyszkowic.

4. Środa - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

5. Czwartek – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze Święte w Sieprawiu i w Olszowicach – jak w niedziele. Na każdej Mszy Świętej – obrzęd pobłogosławienia ziół i kwiatów.

6. Piątek - święto św. Jacka prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej; trzeci piątek – JERYCHO W SIEPRAWIU (Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie od godz. 15.00 do godz. 21.00).

7. W niedzielę, na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu dzieciom.
*Katecheza przed chrzcielna – jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00.
*Trzecia niedziela – prosimy o ofiary na inwestycje. Oprócz Groty Niepokalanej, która będzie pamiątka 15-lecia Sanktuarium, będą już wkrótce rozpoczęte prace przy Starym kościele: konserwacja gontów wraz z wymianą tych, które już uległy zniszczeniu. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy Parafian z ulicy Krakowskiej, spod numerów: 36 – 54.

9. W sobotę 24 sierpnia, o godz. 11.00, na Rynku w Myślenicach, Msza Święta pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce Salvatore Pennacchio, w 50 Rocznicę Koronacji Matki Bożej Myślenickiej. Zaplanujmy włączenie się w to Dziękczynienie Bogu. Przygotujmy się na nie duchowo przez nawrócenie i pokutę.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w Niedzieli polecamy m.in.zaproszenia skierowane na uroczystości w bazylice Mariackiej 15 sierpnia i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.