Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu.

O godz. 15:30 Nieszpory i koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16:00 Msza św.

„Beskidzka Fundacja Hospicyjna” prowadzi dzisiaj przed kościołem kwestę na budowę nowego hospicjum w Wiśniowej.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO - Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji zagrożonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można wziąć z ołtarza w kaplicy Bł. Anieli Salawy. Wypełnioną Deklaracje prosimy złożyć na ołtarzu przed Mszą Świętą w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Środa - o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Zbigniewa Lenarta, misjonarza z Kazachstanu, który będzie głosił słowo Boże. Po Mszach, przed kościołem będzie kwesta na misje w Kazachstanie prowadzone przez Ks. Zbigniewa i wspólnoty neokatechumenalnne.

Od przyszłego tygodnia, przez trzy niedziele o godz.12 przed naszym sanktuarium będzie się odbywała "ewangelizacja na placach" prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne. Za tydzień poprowadzi ją ksiądz Zbigniew Lenart, który będzie gościł w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

Dziękujemy parafianom z ulicy Kwiatowej za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość”, „Staś” i „Promyczek” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy wywiad z rektorem łagiewnickiego sanktuarium.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Świt, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu.
Dobry Jezu a nasz Panie…