1. W dzisiejszą niedzielę, w II niedzielę Wielkopostną, obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlitwą, ofiarowanym cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność z 2004 naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości do Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „AD GENTES”. W ciągu całego roku możemy pomagać misjonarzom i misjonarkom wysyłając SMS-a o treści MISJE na numer 72 032 (koszt 2,467 zł. z VAT). Możemy również objąć patronatem misyjnym jednego z misjonarzy czy misjonarek. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej www.misje.pl.

2. Ofiary zbierane dzisiaj na Mszy Świętej przez Duszpasterską Radę Parafialną, są przeznaczone na INWESTYCJE PARAFIALNE. Bóg zapłać za wspólną troskę o potrzeby Kościoła i wspólnoty parafialnej.
*Po południu: 15.30 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; 16.00 - Msza Święta.

3. We wtorek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA Najświętszej Maryi Panny.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie organizacyjne rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas VI po Mszy Świętej wieczornej.
Czwartek – Próba przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.
Piątek - Droga Krzyżowa: dzieci – o 16.00, młodzież – o 20.00, wspólna – po Mszy Świętej o godz. 17.00.

4. Za dwa tygodnie, 31 marca rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, pod kierunkiem Księdza Biskupa Antoniego Długosza. Będą trwać do 3 kwietnia. Na zakończenie Rekolekcji Ksiądz Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dzieło naszych Rekolekcji polecamy modlitwom Parafian, a szczególnie polecamy się modlitwom Chorych i Cierpiących, o których również zawsze chcemy pamiętać w naszych modlitwach.

5. W przyszłą niedzielę, na Gorzkich żalach będą zbierane ofiary na KWIATY DO GROBU PAŃSKIEGO.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę prosimy Rodziny z ulicy Lipowej, spod numerów: 4 – 34.

7. W zakrystii są do nabycia baranki cukrowe „Caritas”. Ofiary złożone za baranki zostaną wykorzystane na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszej Niedzieli polecamy artykuł o zorganizowanym w Myślenicach Seminarium Mariologicznym, które wpisuje się w obchody 50. rocznicy koronacji obrazu Pani Myślenickiej.