O 15.30 nieszpory, o 16:00 Msza Św. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne. (wymianę drzwi w kościele).

Dzisiaj zapraszamy na dopołudniowych Mszach na Misterium pt. „Cena życia” opartym na słowach Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego w wykonaniu przedstawicieli teatru im. św. Jana Pawła II z diecezji sandomierskiej. Zapraszamy 15 min. przed każdą dopołudniową Mszą św. i po każdej Mszy.

Również dzisiaj jest możliwość wsparcia w czasie kwesty przed kościołem Fundacji opiekującej się osobami niepełnosprawnymi przy klasztorze o. Bernardynów w Krakowie na pielgrzymkę do Lourdes.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata, słynnego pustelnika żyjącego na przełomie III i IV w.

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

Czwartek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara (1842-1924) biskupa, profesora i rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Piątek - Jerycho w Sieprawiu. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Rozpoczęcie – wspólnym odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Spotkanie Grupy Apostolskiej po Mszy św. wieczornej o 18.00 Msza św. w Olszowicach.

Sobota - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, która poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku.  Jest patronką dzieci, panien i ogrodników. O 10.00 spotkanie Scholi i Małego Apostoła.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii w sanktuarium przedstawicieli wspólnoty Neokatechumenalnej z Krakowa, którzy przedstawią nam główne idee tego ruchu.

Neokatechumenat o odnowa życia duchowego w zgodzie z postanowieniami Soboru Watykańskiego II. To rodzaj wtajemniczenia chrześcijańskiego, który jest realizowany w diecezjach i parafiach poprzez Słowo Boże, Liturgię i Wspólnotę. Zapraszamy również na katechezy: w niedziele o 17.00 i środy o 18.30 w sali na plebanii.

Do skarbony przy „Żywej Szopce” zebrane zostało łącznie 6635 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wymianę drzwi w kościele. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątnie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00, prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II od nr 61 do końca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. w „Niedzieli” polecamy m.in. artykuł o rozpoczętym jubileuszu Dzieciątka Koletańskiego.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w okresie kolędy tylko rano we środę i czwartek od 8.00 do 9.00.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Kicek i śp. Jolantę Ulman, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 12.00. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Porządek kolędy w tym tygodniu w Sieprawiu i Łyczance:

16.01. (poniedziałek) –   od 14.00 ul. Graniczna od nr 4, Kręta

17.01. (wtorek) - od 14.00  ul. Kalinowa - od nr 8, Kawęciny

- od 14.00  ul. Królewska - od Granicznej, Mostowa 

18.01. (środa) - od 13.00  ul. Zarusinki

- od 13.00  ul. Jabłoniowa - od Jagódki

21.01. (sobota) - od 8.30    ul., Parkowa – od państwa Bil,  Na Wzgórzu

- od 8.30    ul. Zacisze od nr 2, Topolowa, Bukowa do nr 30

rozne-pl-47
940301
Dzisiaj: 367
Wczoraj: 254
Ten miesiąc: 2.827