1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Wtorek - wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
Środa - wspomnienie św. Piusa X, papieża.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wsp. Najśw. Maryi Panny Królowej.
Sobota - święto św. Bartłomieja, apostoła.
*Polecamy modlitwom solenizantów, a wśród nich szczególnie pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego księdza wikariusza, ks. Bartłomieja Bachledy-Szeligi. Ks. Bartłomiejowi życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w naszej Parafii. Msza Św. w intencji Ks. Bartłomieja, w sobotę, o godz. 18.00.

3. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, uroczystość 50-lecia Koronacji Matki Bożej Myślenickiej.
Od dzisiaj trwa Tydzień Uroczystości 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Program Tygodnia jest w gablotach. Zachęcamy do zapoznanie się z nim.
Msza Święta Jubileuszowa, w sobotę, o godz. 11.00, na Rynku w Myślenicach. Przewodniczyć będzie ks. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.
Weźmy w tych MARYJNYCH UROCZYSTOŚCIACH, W MYŚLNICACH, jak najliczniejszy udział - Parafian i Grup Parafialnych.

4. Bóg zapłać za udział w dziękczynnej uroczystości w rocznicę beatyfikacji bł. Anieli Salawy. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Mszy świętej przy Studzience i w procesji- FZŚ, OSP, Orkiestrze. Szczególne Bóg zapłać rodzinie Michalików i Kadejów za przygotowanie ołtarza przy Studzience

5. Bóg zapłać za składane ofiary na inwestycje parafialne. Dzisiejsza składka jest również na ten cel przeznaczona. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

6. Bóg zapłać, za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w piąte o godz. 18:00, prosimy Parafian z ulicy Krakowskiej, spod numerów: 57 – 80.

7. 27 sierpnia, we wtorek, wyjazd parafialny na wycieczkę do: Zalipie – Tarnów – Tropie.
Wyjazd o godz. 7.15. Koszt: dzieci 40 zł., dorośli 50 zł. Zapisy w Zakrystii.

8. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski Dekretem, z dnia 10 czerwca 2019 r. (Nr 1803/2019), zwalnia Ks. Wojciecha Gazdowicza z obowiązków wikariusza w naszej Parafii. Od 28 sierpnia Ks. Wojciech będzie wikariuszem w Parafii Świętej Rodziny w Chrzanowie. Uroczyste podziękowanie Ks. Wojciechowi za 9 lat gorliwej pracy kapłańskiej w Sieprawiu, będzie w przyszłą niedzielę, na Sumie, o godz. 11.00.

9. Do wieczności Bóg powołał śp. +Joannę Matoga. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.

rozne-pl-35