1. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczyna się Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i rozważamy opis Męki Pańskiej. Na Sumie /godz. 11.00/ błogosławienie palm. Po Sumie – Konkurs palm.
Po południu: godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; 16.00 – Msza Święta.
*Dzisiaj, w Rzymie, Ojciec Święty Franciszek przekaże przedstawicielom Kościoła Krakowskiego i młodzieży Polskiej Krzyż Światowych Dni Młodzieży z ikoną Matki Bożej SALUS POPULI ROMANI, a Liderzy ŚDM, z Łagiewnik, przywiozą do Parafii miniatury tychże symboli Światowych Dni Młodzieży.

2. Jutro /poniedziałek/ o godz. 18.45 zapraszamy na Przedstawienie Pasyjne w Starym Kościele, p.t. ŚWIADKOWIE JEZUSA. W przedstawieniu biorą udział: *Koło Teatralne Gimnazjum w Sieprawiu oraz Szkoły Podstawowej w Łyczance. *Chór Szkoły Podstawowej w Łyczance. *Szkolny Zespół Instrumentalny.
We środę, o godz. 19.00 – katecheza przedchrzcielna, na plebanii. Uroczyste udzielenie sakramentu chrztu, będzie w Poniedziałek Wielkanocny – na Sumie, o godz. 11.00 /21.IV./

3. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnych. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej i trwa do nieszporów w Wielką Niedzielę. Główne obrzędy w poszczególne dni Triduum będziemy celebrować o godz. 18.00. Ze szczegółowym Program Triduum można się zapoznać na parafialnej stronie internetowej. Program też można zabrać ze stolika z prasą katolicką.
WIELKI CZWARTEK /18.00/ – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ.
WIELKI PIĄTEK /18.00/ - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.
*Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *Droga Krzyżowa, o 11.00.
WIELKA SOBOTA /18.00/ - MISTERIUM CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO.
*Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. *Święcenie pokarmów od 12.00 – do 15.00. Święcenie w Olszowicach /12.00/, w Łyczance /12.30/, Pasternik -u Państwa Tyszków, ul. Długa 118 /13.00/, w Granicach /13.30/. *O 18.00 – Liturgia chrzcielna. Przynieśmy ze sobą świece.

4. PROCESJA REZUREKCYJNA W WIELKĄ NIEDZIELĘ o godz. 6.00 rano. Zapraszamy Orkiestrę. Poczty Sztandarowe, Feretrony, Służbę Ołtarza, wszystkie wspólnoty.
*W Wielki Czwartek, Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Grupy Apostolskiej do Łagiewnik na Mszę Krzyżma Świętego. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parkingu o godz. 8.30.

5. Kancelaria będzie czynna we środę, do godz. 9.00. *Dyżury w konfesjonale – pół godziny przed każdą Mszą Świętą. *W Wielką Niedzielę składka będzie przeznaczona na planowane w tym roku prace na Cmentarzu.

6. Bóg zapłać Wolontariuszom za zbiórkę żywności w Sklepach Centrum oraz wszystkim, którzy podzielili się z ubogimi darem artykułów spożywczych.
*Bóg zapłać OSP za zabezpieczenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszej Parafii.
*Przy naszym Sanktuarium dzisiaj Kiermasz Środowiskowego Domu Samopomocy z Konar.
*U Grupy Apostolskiej można się zaopatrzyć się w PASCHALIKI na Liturgię Chrzcielną w Wigilię Paschalną.
*Zachęcamy wiernych do nabycia niezwykłej pamiątki kanonizacji Jana Pawła II – wyjątkowego wydania Biblii z komentarzem Jana Pawła II. Egzemplarz okazowy jest w zakrystii.

7. O sprzątanie Domu Bożego prosimy w Wielki Czwartek, o godz. 8.00, Parafian z ulicy Ks. Jana Przytockiego, numery parzyste. W Wielką Sobotę, po zakończeniu Liturgii /ok. godz. 20.00/, Parafian z ulicy Ks. Jana Przytockiego, numery nieparzyste.

8. Do wieczności odeszła ś.p. +Weronika Suder. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.

INTENCJE MSZALNE: 14 IV – 20 IV 2014 r.

Poniedziałek:

godz.

6.30:

+Irena Bujas –od córki i synów z rodziną.

18.00:

+Emil Bielawski 4 r. śm. +Józef brat.

Wtorek:

godz.

6.30:

+Tomasz +Katarzyna +Aleksander +Stanisław NAWAŁA.

18.00:

+Karol Dyrda +Eleonora ż. +Józef Kmiecik.

Środa:

godz.

6.30:

+Stanisław Kiszka –od żony.

18.00:

+Kazimierz Wyroba 2 r. śm.

Czwartek:

godz.

18.00:

1) Za Kapłanów.

2) Za zmarłych kapłanów i zmarłych parafian.

3) O silną wiarę w naszych rodzinach

Piątek:

godz.

18.00:

MISTERIUM CHRYSTUSA POGRZEBANEGO.

Sobota:

godz.

18.00:

1) +Maria Zemła i jej ++rodzice.

2) +Józef Hachlica +Kazimierz Suder +Ks. Jan Suder.

3) Dziękczynna w 25 ROCZNICĘ ŚLUBU JADWIGI i JÓZEFA

z prośbą o dalsze Błog. Boże i Opiekę Matki Bożej.

Niedziela:

godz.

6.00:

Dziękczynna w 31 rocznicę ślubu HALINY i ADAMA

z prośbą o dalsze łaski i Błog. Boże i Opiekę Matki Bożej dla całej Rodziny.

8.00:

+Szczepan Jędrzejowski.

9.30:

+Krzysztof Danek.

11.00:

 ZA PARAFIAN.

16.00:

+Benedykt Walas 2 r. śm.

rozne-pl-10