1. Dziś w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Po południu: godz. 15.30 – Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
o godz. 16.00 –Msza Święta.
*Dzisiejsza składka jest na INWESTYCJE PARAFIALNE. Na prace cmentarne.

2. Wtorek - wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Środa - We środę, o godz. 18.00 – J. Eksc. Bp Jan Zając udzieli naszej młodzieży sakrament bierzmowania. Do sakramentu dojrzałości przystąpią 62 osoby.
Młodzież będzie gromadziła się na modlitwę i próby w poniedziałek i wtorek, o godz. 18.00.
Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem i całej Parafii przed uroczystością Bożego Ciała będzie we wtorek, o godz. 17.00.

3. Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA (Bożego Ciała). Msze Święte w Boże Ciało: 6.30, 8.00, 9.30 –z procesją do czterech Ołtarzy, oraz o godz. 16.00; w Olszowicach – o godz. 18.00. W procesji Bożego Ciała pójdziemy do Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia w Łyczance.
Prosimy o przygotowanie trasy i ołtarzy. Ołtarz I – przy domu rodziny Tarczyńskich, II – przy domu rodziny Wysockich, III – przy Szkole w Łyczance, IV – przy Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Tam po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta.
Ochotnicze Straże Pożarne prosimy o zabezpieczenie trasy.
Feretrony prosimy przygotować przynajmniej dzień wcześniej.
Zapraszamy licznie całą Parafię z pocztami sztandarowymi z Orkiestrą, - dzieci, młodzież…, dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami. Chcemy razem wyznać wiarę w Syna Bożego prawdziwie obecnego w Najświętszym Sakramencie.

4. Przez oktawę Bożego Ciała, procesja będzie codziennie wokół kościoła, po Mszy Św. wieczornej; w niedzielę – po Sumie.

5. W piątek – trzeci piątek. Kontynuujemy JERYCHO W SIEPRAWIU. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę osobistą w ciszy. Rozpoczęcie o godz. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia; zakończenie o 21.00 – Apelem Jasnogórskim.

6. W sobotę o godzinie 10:30 w kościele w Mogilanach będą miały miejsce dekanalne prymicje nowowyświęconych kapłanów.

7. W przyszłą niedzielę, przy naszym Sanktuarium odbędzie się KWESTA na rzecz Towarzystwa Walki z Kalectwem.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Rodziców młodzieży bierzmowanej prosimy o zrobienie porządków w kościele i wokół kościoła /koszenie i plewienie kwiatów/ . Poniedziałek będzie przeznaczony na te porządki i dekoracje sanktuarium.

9. Do wieczności odeszli ś.p. Michał Wierzbicki i ś.p. Jan Dobosz oraz ś.p. Jerzy Suder, którego pogrzeb odbędzie się jutro /poniedziałek/ o godz. 15.30. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

INTENCJE MSZALNE: 16 VI – 22 VI 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

1) +Irena Bujas –od Elżbiety z rodziną.

2) +Alojzy Dziektarz +Stanisław s.

1) +Stefania Orzechowska.

2) +Henryk Matoga 5 r. śm. i jego ++rodzice.

Wtorek:

6.30:

1) +Stanisław Matoga 10 r. śm.

2) +Stanisław Gniadek +Maria ż. +Czesław s.

2) +Aniela Cygan.

Środa:

1) O Błog. Boże i potrzebna łaski dla Księdza Stanisława proboszcza
w Jeleniej Górze i współpracowników, za przyczyną bł. Anieli Salawy.

2) +Stefania Orzechowska.

18.00:

W intencji młodzieży otrzymującej sakrament bierzmowania.

Czwartek:

8.00:

9.30:

+Stefania Orzechowska.

+Władysław Rozwadowski +Józefa ż.

1)      ZA PARAFIAN.

2)      +Szczepan Jędrzejowski.

*11.00: Przy Kapliczce w Łyczance: O zdrowie i Błog. Boże za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy i św. Jana Pawła II – dla członków z Róży Kobiet –pod patronatem św. Anny, i ich rodzin.

16.00:

+Janina Frącz 10 r. śm. i jej rodzice +Zofia i +Tadeusz Turcza.

Piątek:

1) 80 ROCZNICA URODZIN HELENY MATOGA – dziękczynna
     z prośbą o zdrowie za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

2)  W rocznicę ślubu JOLANTY i ZBIGNIEWA z prośbą o Opiekę

Bożą za przyczyną bł. Anieli Salawy.

2) +Irena Baran 6 r. śm. +Stanisław m. –aby osiągnęli szczęście

wieczne.

Sobota:

+Alojzy +Helena.

18.00:

+Alojzy Kowalczyk +Wiktoria ż. +Karolina Przęczek.

Niedziela:

6.30:

+Piotr +Julia KONIECZNI +Andrzej s.

8.00:

+Joanna Dobosz +Jan m. +Janina c.

9.30:

+Janina Figiel jej ++rodzice i ++teściowie.

11.00:

Dziękczynna w 8 ROCZNICĘ ŚLUBUBOGUSŁAWY i MARCINA z prośbą o Błog. Boże dla całej Rodziny.

16.00:

+Helena Cyrek 4 r. śm. +Józef m.