1. Trzecia niedziela miesiąca. Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
Po południu: 15.30 – nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Dzisiaj składamy ofiary na inwestycje parafialne /brukowane ścieżki na cmentarzu/.

2. Wtorek - wsp. Św. Marii Magdaleny. Odpust w Głogoczowie.
Środa - ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - wsp. św. Kingi.
Piątek - ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA i wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Msza Święta w intencji kierowców, o godz. 18.00. Po Mszy Świętej – poświęcenie pojazdów. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich posiadaczy pojazdów: kierowców, motocyklistów a nawet rowerzystów. Chcemy podziękować Bogu za każdą szczęśliwą podróż, za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Przy poświęceniu można będzie złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy /Akcja MIVY POLSKA „1 grosz za jeden kilometr”/.
Sobota - wsp. świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

3. W sobotę, będzie przechodziła przez naszą Parafię PIESZA PIELGRZYMKA Z WĘGIER DO ŁAGIEWNIK. Około godziny 8.30 zatrzyma się na półgodzinny odpoczynek przy naszym Sanktuarium. Okażmy utrudzonym Pielgrzymom, idących pieszo z tak daleka do Miłosiernego Jezusa naszą gościnność. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu poczęstunku dla Pielgrzymów, zapraszam na spotkanie jutro /w poniedziałek/ o godz. 19.00, na plebanii.

4. W przyszłą niedzielę – odpust parafialny ku czci św. Anny w Krzyszkowicach. Suma odpustowa o 11.30.

5. W najbliższy wtorek nie będzie czynna Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego.

6. W sobotę SPOTKANIE DUSZPASTERSKIEJ RADY PARAFIALNEJ, o godz. 19.00.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kwiaty, o sprzątanie w sobotę o godzinie 8.00 prosimy mieszkańców ulicy Górskiej, numery od 41 do 64.

8. Urząd Gminy Siepraw informuje o możliwości otrzymania wsparcia finansowego dla uczniów z rodzin wielodzietnych – czworo dzieci i więcej. Udzielone wsparcie przeznaczone jest na zakup artykułów szkolnych. W celu otrzymania wsparcia należy złożyć deklarację i oświadczenia do dnia 24.07. w pokoju 24 i 25 w Urzędzie Gminy w Sieprawiu. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej Urzędu Gminy.

9. Pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych i o ofiarach lotu malezyjskich linii lotniczych, które zginęły w czwartek na Ukrainie. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

INTENCJE MSZALNE: 21 VII – 27 VII 2014 r.

Poniedziałek:

1.)  + Maria Wrona – od syna Wiesława z rodziną

2.) + Stanisław Cygan – 26 r. śm., + Maria ż., + Sylwester,
+ Bogusława + Zbigniew

Wtorek:

+ Jan Sarga – od brata Czesława z rodziną

+ Józef Litwa – od żony Antoniny

Środa:

+ Michał Mielczarek – 2 r. śm., ++ rodzice

+ Stanisław Kiszka – od syna Stanisława z rodziną

Czwartek:

1) + Maria Wrona – od córki Bronisławy

2) + Maria Kicek – od córki Renaty

Piątek:

1.) + Irena Firek – od syna Mieczysława

2.) + Jan Chorobik – od syna z rodzina

W intencji kierowców

Sobota:

+ Anna i Zygmunt Kowalczyk

18.00:

W 60 r. ślubu Tadeusza Barana i Antoniny (z d. Pietrzyk) dziękczynna za całość pożycia i prośba o bł. Boże

Niedziela:

6.30:

+ Kazimierz Dyrda – 13 r. śm., + Leon Borczak, Wiktoria ż.

8.00:

+ Anna Kicek – 5 r. śm.

9.30:

+ Maria Suder – 4 r. śm., + Edmund m., ++ rodzice

11.00:

Za Parafian

16.00:

+ Ignacy, + Stefania ż., + Ferdynand s.