1. Dziś przypada święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty.
• W 3 niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu, polecajmy w modlitwach pracowników mediów by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości,
 Po południu: godz. 15.30 nieszpory; 16.00 Msza Święta,
 Dzisiaj z racji 3 niedzieli składamy ofiary na prace na cmentarzu, wybrukowanie alejek. Wybrana przez sekcję gospodarczą firma rozpocznie prace na początku października. Bóg zapłać za wszelką ofiarę na ten cel.

2. Poniedziałek- wspomnienie błogosławionej Bernardyny Marii Jabłońskiej dziewicy
Wtorek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
Środa- wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa, prezbitera
Piątek- wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy
Sobota- wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera
 V Pielgrzymka Róż Różańcowych i Grup Adoracyjnych, do Łagiewnik

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Patrona naszej Parafii, św. Michała Archanioła. Przygotujmy się do niego, przez sakrament pokuty, abyśmy nie mieli przeszkód do Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od godziny 17.00; w Olszowicach o 18.30.
 Msze święte w odpust będą jak zwykle, z wyjątkiem sumy. Suma będzie o 11.30, /aby księża z dekanatu, po odprawieniu Mszy Świętej w swoich parafiach, mogli zdążyć choćby na eucharystyczną procesję/.
 W tym roku uroczysta suma będzie koncelebrowana pod przewodnictwem dwóch kapłanów jubilatów. Są nimi ksiądz Jerzy Dziura 45 lat kapłaństwa i ksiądz Rafał Salawa, 10 lat kapłaństwa.
 Kazania wygłosi ksiądz Rafał Salawa. Kazanie na sumie wygłosi kolega księdza Jerzego z zakonu Pijarów.
 Zapraszamy na sumę - Orkiestrę, OSP, Poczty sztandarowe, Franciszkański Zakon Świeckich, dzieci sypiące kwiaty, niosących feretrony, młodzież, grupy folklorystyczne. - Zapraszamy wszystkich do wspólnego uwielbienia Boga, dziękczynienia i błagania. Mamy patrona, pod którego wodzą toczymy walkę
ze złem, z szatanem. Tę walkę można wygrać, bo - KTÓŻ JAK BÓG!

4. O sprzątanie domu Bożego w sobotę prosimy parafian z ulicy Leśnej, numery 2, 4, 13 i z ulicy Długiej, numery 2, 6, 8, 16, 18, 19, 20. Tym, którzy sprzątali wczoraj składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla Rodziców kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. 23 /wtorek/ i 24 /środa/ września. Zapraszamy na Mszę Św. o 18.00, a po Mszy Św. spotkanie w kaplicy Matki Bożej.

6. Trwają zapisy na ministrantów. Zapraszamy chłopów od kl. III Szk. Podst. do służby przy Ołtarzu. Zapisy i spotkania – w sobotę o godz. 9.00.
*W Olszowicach spotkanie Lektorów, Ministrantów i Kandydatów – w piątek po wieczornej Mszy Św. Wtedy też zapisy kandydatów z Olszowic.

7. Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku nabierają coraz większego tempa. W ramach duchowego przygotowania w tym roku rozważamy słowa Jezusa: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3). W Archidiecezji Krakowskiej realizujemy to poprzez Projekt BYĆ TO WIĘCEJ NIŻ MIEĆ. Raz w miesiącu, podczas spotkania młodych, pytamy świętych krakowskich o to jak rozumieli i realizowali ewangeliczne ubóstwo. Najbliższe spotkanie młodzieży ze św. Kingą odbędzie się w sobotę 27 września br. o godz. 10.00 w Kościele św. Krzyża w Krakowie.

8. Do wieczności odeszli: śp. Józef Gałaś z ulicy bł. Anieli Salawy w Olszowicach i śp. Teresa Bętkowska z ulicy Słowiańskiej w Sieprawiu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

INTENCJE MSZALNE: 22 IX – 28 IX 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Józef +Emilia Ślusarczyk +Piotr wnuk.

18.00:

1) +Anna Porszke 6 r. śm. +Henryk m.

2) +Franciszek Baran 23 r. śm.

Wtorek:

6.30:

Rodzice: +Alojzy +Franciszka, siostra +Anna, szwagier +Zygmunt.

1) 25 ROCZNICA ŚLUBU SYLWII i ROBERTA JANICKICH

dziękczynno- błagalna.

2) 1 ROCZNICA  URODZIN MIŁOSZA i 3 ROCZNICA URODZIN

ANTONINY – o Błog. Boże i Opiekę  za przyczyną Bł. Anieli

Salawy.

Środa:

6.30:

1) +Ignacy Dobosz –od żony Marii.

2) +Zofia Kurek –od syna Stanisława z rodziną.

18.00:

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski dla Marii Sołtys za wstawiennictwem B. Anieli Salawy –od córki.

Czwartek:

6.30:

1) +Karolina Król +Wojciech m.

2) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Błog. Boże, dary Ducha Świętego, o zdrowie i potrzebne łaski dla Elżbiety i Zofii Sojka, przez wstawiennictwo Bł. Anieli Salawy – z Rowina k. Żorów.

Dziękczynna w 15 ROCZNICĘ ŚLUBU KATARZYNY
i MIROSŁAWA z prośbą o dalsze Błog. Boże.

Piątek:

6.30:

+Michał Przęczek 34 r śm. +Felicja ż. i ++synowie: +Stanisław +Kazimierz.

18.00:

+Stefania Bujas 14 r. śm. +Edward m. 13 r. śm. i wnuczka +Agnieszka.

Sobota:

+Józef  Machaj.

+Estera +Stefan Pasternak.

Niedziela:

+ Michał Siatka.

8.00:

+Tomasz Pitala 16 r. śm. ++dziadkowie +babcia.

9.30:

+ Jan Przęczek +Zofia ż.

11.00:

Suma odpustowa: 1) ZA PARAFIAN.

2) Dziękczynna za 45 lat kapłaństwa Ks. Jerzego Dziury.

3) Dziękczynna za  10 lat kapłaństwa Ks. Rafała Salawy.

16.00:

+Anna Kurek 8 r. śm. +Alojzy m.