1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne – prace na cmentarzu.
- Przy naszym Sanktuarium – KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas w Olszowicach.

2. We środę rano, o godz. 6.30 – ostatnie RORATY. Mszy Świętej wieczorem nie będzie. W tym czasie będziemy bowiem, w gronie rodzinnym, przeżywać WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA.
*Prosimy o chrześcijańskie przeżywanie wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia.
Zachowajmy zwyczaje: łamanie się opłatkiem, składanie sobie wzajemnych życzeń, wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem – i zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd. W modlitwie wspomnijmy naszych bliskich zmarłych. Niech przypomni o nich również jeden pusty talerz na wigilijnym stole. Pod żadną postacią nie podajemy alkoholu.
*O północy – PASTERKA. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia nie narodzonych – SOS.

3. We czwartek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte będą jak w niedzielę /6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00; w Olszowicach – 9.30. Po południu, o godz. 15.30 – Nieszpory.

4. W piątek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA. Msze Święte będą jak w niedzielę. Na Sumie uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. Składka – na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W niedzielę 28 XII, o godz. 17.00, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łyczance koncert charytatywny, na rehabilitację ucznia tej szkoły Artura Chwistka. W programie przedstawienie teatralne „Opowieść biblijna” z gościnnym udziałem Joanny Stoch. Serdecznie zapraszają: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyczance i Komitet organizacyjny.

6. W zakrystii można nabyć ŚWIECE CARITAS oraz opłatki na stół wigilijny.

7. W Starym Kościele po Mszach św. można obejrzeć WYSTAWĘ SZOPEK i oddać głos publiczności. Rozstrzygnięcie Konkursu, ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 stycznia 2015r. o godz. 17.00.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje świąteczne. O sprzątanie Domu Bożego we wtorek, o godz. 18.00, prosimy Rodziny z ulicy Zacisze, spod numerów: 2, 7, 11, 14, 15, 16, 21, 22, 24, 26, 30, 33, 36, 38, 39.

9. W ramach przygotowań do ŚDM 2016r. po kolędzie do każdej rodziny dostarczony zostanie folder, w którym znajduje się deklaracja przyjęcia pielgrzymów podczas obchodów ŚDM. Nasza parafia będzie gościła grupę młodych pielgrzymów w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia 2016 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć się w przygotowania ŚDM jako wolontariusze, do tworzenia Komitetu parafialnego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z kapłanami naszej parafii lub Koordynatorem Dekanalnych Przygotowań do ŚDM Alicją Kowalczyk. Spotkania wolontariatu ŚDM odbywają się w salce na plebanii, w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

10. Od soboty /27 XII/ rozpocznie się WIZYTA DUSZPASTERSKA. Plan Wizyty:
27 XII /sobota/ od 8.00: Olszowice, ulice: Wspólna (od Kluski), Kulerzówka, Do Dworu, Potokowa, Kopań, koniec u Matogi.
Od 8.00: Łyczanka, ul. Górska od numeru 1 do końca.
29 XII /poniedziałek/ od 8.00: Łyczanka, ul. Ogrodowa, od numeru 2, do końca, z ulicami bocznymi: Dojazdową, Wąską i Za Potok.

11. Do wieczności odszedł śp. Ryszard Pietkun, śp. Ryszard Synowiec oraz śp. Krystyna Tylek z Olszowic. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

INTENCJE MSZALNE: 22 XII – 28 XII 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Bernard Sołtys –od rodzeństwa.

17.00:

+Zofia Dyrda w r. śm. +Wojciech m.

Wtorek:

6.30:

1) +Joanna Mitan –od rodziny Kiszków z Zakliczyna.

2) +Józef Hachlica.

17.00:

+Wiktoria Kowalczyk +Alojzy m. i ich rodzice.

Środa:

6.30:

1) ++ z rodziny Michalców.

2) +Cecylia Bętkowska +Stanisław m. +Włodzimierz wnuk.

3) +Jan Surówka w 10 r. śm.

WIECZERZA WIGILIJNA

WE WSPÓLNOTACH RODZINNYCH.

/Nie ma Mszy Świętej wieczornej/.

Czwartek:

00.00:

PASTERKA:

1) ZA PARAFIAN.

2) ZA KAPŁANÓW.

3) W INTENCJI DZIECI POCZĘTYCH /jeszcze nie narodzonych/.

+Ignacy Małota 17 r. śm. +Helena ż.

O Błog. Boże, potrzebne łaski dla Kazimierz Sołtys, za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy, z okazji 80 ROCZNICY URODZIN – od dzieci.

+Jan Salawa.

+Czesław Dyrda +Cecylia ż. +Jan s.

16.00:

+Michalina Pamuła +Eugeniusz m.

Piątek:

11.00:

+Antoni Sołtys +Jadwiga ż. +Adam +Jan ss.

+Szczepan Jędrzejowski +Mieczysław Krzywacki.

++ z rodzin ofiarodawców i ++mieszkańców z Pasternika i Łanów.

W intencji ochrzczonych dzieci.

Dziękczynna w 60 –lecie MAŁŻEŃSTWA HALINY

i STANISŁAWA BARAN

Sobota:

6.30:

1) +Władysława (fem.) +Aniela +Józef m.

2) O Błog. Boże i Dary Ducha Świętego dla Julii w 87 ROCZNICĘ URODZIN; Jana w 90 ROCZNICĘ URODZIN

oraz w 51 ROCZNICĘ ŚLUBU FRANCISZKI i LESZKA RAK.

17.00:

+Helena Raczek 34 r. śm +Andrzej m. +Ludwik s.

Niedziela:

+Helena +Józef Salawa.

8.00:

+Ignacy Dobosz –od syna Janusza z rodziną.

9.30:

+Antoni Baran +Zofia ż. i ++ z rodziny Baranów i Kowalczyków.

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Andrzej Gałaś  2 r. śm. i ++z rodziny Gałaś.