1. Dzisiaj rozpoczynamy CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO. Będzie ono trwało przez trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem. Zachęcamy do wynagradzającej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Adoracja Najświętszego sakramentu, dzisiaj, w pierwszą niedzielę, po każdej Mszy Świętej. Po ósemce Adoracja będzie do godz. 9.30; po Sumie – do godz. 16.00. Od 15.30 – Adorację wspólną poprowadzi kapłan.
*O godz. 16.00 – Msza Święta.
*O godz. 15.00, w Sali konferencyjnej przy hali sportowej w Sieprawiu Dęta Orkiestra „Sieprawianka” wykona koncert kolęd i zaprezentuje repertuar marszowy.

2. Jutro, 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO.
*XIX Dzień Życia Konsekrowanego.
*Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
*Na każdej Mszy Świętej – poświęcenie gromnic.
*W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko.
*Jeszcze jutro można przynieść ankiety rozprowadzane podczas Wizyty Duszpasterskiej. Prosimy je złożyć do puszek na stolikach z prasą katolicką.

3. Wtorek - wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika oraz św. Oskara, biskupa,
Czwartek – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy; pierwszy czwartek; NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY.
Piątek - wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
pierwszy piątek; spowiedź od godz. 16.00; w Olszowicach – o 17.30.
*o godz. 17.00 Msza Św. w intencji ŚDM, następnie spotkanie wolontariuszy na plebanii.
Sobota - pierwsza sobota. Wizyta u Chorych z posługa sakramentalną.
*Spotkania formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędą się we wtorek 3 i w środę 4 lutego. – O godz. 17.00 Msza Święta, a następnie spotkanie w kaplicy Matki Bożej.

4. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym – druga część (cztery ostatnie odcinki) pasjonującego filmu o świętej Teresie z Avila.

5. Ukończona została Wizyta Duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie kapłanów w swoich domach i za wspólną modlitwę. Bóg zapłać za „kolędę”. Złożone dary w znacznej części zostają przekazane na potrzeby ogólnokościelne.
*W intencji wszystkich, którzy przyjęli Wizytę Duszpasterską zostanie odprawiona Msza Święta w niedzielę 8 lutego o godz. 11.00.
*Chłopców, którzy podczas kolędy wyrazili chęć wstąpienia do grona ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 8.30 w zakrystii.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Zarusinki, spod numerów: 133 i od 144-162.

7. Wójt gminy Siepraw serdecznie zaprasza na zebrania wiejskie, które odbędą się 6 lutego (piątek) o godz. 18.00 w hali sportowej w Sieprawiu oraz 7 lutego (sobota) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łyczance. Na zebraniach min. Zostaną przeprowadzone wybory sołtysów i rad sołeckich, przedstawiony zostanie budżet Gminy na rok 2015, zrealizowane i planowane inwestycje oraz sprawy bieżące.

8. Do wieczności odeszli: śp. +Ewa Suder i śp. +Stanisław Proszkowiec.
WIECZY ODPOCZYNEK, RACZ IM DAĆ, PANIE.


Podczas zakończonej wizyty duszpasterskiej do większości rodzin naszej parafii zanieśliśmy Foldery Światowych Dni Młodzieży, zawierające DEKLARACJĘ ZAKWATEROWANIA MŁODYCH podczas tych Dni, które jak wiemy po decyzji Papieża Franciszka odbędą się w Polsce i Krakowie, w lipcu 2016 roku.

Zwracaliśmy się z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach 25 lipca–1 sierpnia 2016 lub krócej. Bardzo dziękujemy tym rodzinom, które zadeklarowały już obecnie gotowość przyjęcia młodych. Obecne prace to pierwszy okres tworzenia bazy zakwaterowania w naszej parafii i diecezji.
Równocześnie prosimy te rodziny, które nie złożyły Deklaracji a chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów o zrobienie tego do końca lutego 2015 r. Deklaracja ta może być dostarczona również na zwykłej kartce papieru albo przekazana elektronicznie na adres internetowy parafii.
Przypominamy, że spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty. Prosimy o nocleg dla nich oraz o ewentualne zapewnienie im śniadania. Wszelkie informacje z tym związane przekazuje działający przy naszej parafii Komitet Organizacyjny. Udzieli on informacji o dokładnym terminie przyjazdu i wyjazdu, liczbie i narodowości młodych, miejscu ich odbioru, godzinach powrotu z uroczystości. Pozostałe elementy takie, jak np. transport młodych, organizacja ich czasu wolnego, ubezpieczenie czy pomoc w tłumaczeniach zapewni młodym Komitet Parafialny.
Za całą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy

W imieniu Sekcji Logistycznej Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016

Andrzej Bac


INTENCJE MSZALNE: 2 II – 8 II 2015 r.

Poniedziałek:

godz.

6.30:

8.00:

9.30:

11.00:

+Michał Matoga.

+Zbigniew Kicek 14 r. śm.

+Jakub Matoga –od córki Anny z rodziną.

+Stanisław Bętkowski +Cecylia ż. +Włodzimierz wnuk.

16.00:

+Michał Nowak –od syna Adama z rodziną.

Wtorek:

godz.

6.30:

+Tadeusz Sułowski +Natalia ż. –od rodziny Cudak z Jawornika.

17:00

+Antonina Durak –od córki Zofii z rodziną.

Środa:

godz.

6.30:

+Michał Nowak –od siostry Janiny.

17.00:

+Emilia Ślusarczyk 3 r. śm.

Czwartek:

 

 

godz.

6.30:

Dziękczynna za 85 lat życia ADELI DZIURA, z prośbą o Błog. Boże i zdrowie za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy, w Dniu Imienin.

17:00

+Henryk Siatka 5 r. śm. +Antonina ż.

Piątek:

godz.

6.30:

+Franciszek Dyrda 13 r. śm. +Maria ż.

17.00:

+Henryk Płachta 24 r. śm. +Brygida ż. +Maria c.

W intencji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Sobota:

godz.

6.30:

+Zbigniew Ćwierz –od córki z mężem i dziećmi.

17.00:

1) +Stanisław Durak 13 r. śm. +Antonina ż.

2) +Tadeusz Bętkowski ++z rodziny –od siostry Krystyny z rodziną.

Niedziela:

godz.

6.30:

+Krystyna Piwko +Edmund Kowalczyk.

8.00:

+Szczepan Jędrzejowski.

9.30:

+Stanisław Matoga 18 r. śm. +Antonina ż. +Wojciech s.

11.00:

ZA PARAFIAN odwiedzonych w czasie Wizyty Duszpasterskiej.

16.00:

+Stanisław Mika 6 r. śm.

rozne-pl-57