1. Dzisiaj drugi dzień CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. Czas Adoracji po ósemce do rozpoczęcia Mszy Świętej o godz. 9.30 oraz po Sumie do godz. 16.00. Od godz. 15.30 – Adorację poprowadzi Grupa Apostolska i Wolontariusze ŚDM.
*Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Poniedziałek – godz. 17.30 – Katecheza przed chrzcielna na plebanii.
Wtorek - wsp. św. Scholastyki, dziewicy.
Środa - wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
*XXII Światowy Dzień Chorego.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Sobota - Święto Świętych CYRYLA, MNICHA i METODEGO, BISKUPA, patronów Europy.
*Msza Święta wieczorna w najbliższą sobotę będzie o godzinę później, czyli o godz. 18.00. Przepraszamy za zmianę godziny. Dzięki temu, w tej Mszy Świętej wezmą udział uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Muzyki GOSPEL.
*Koncert Finałowy GOSPEL –w niedzielę 15 lutego o godz. 17.30 w hali sportowej w Sieprawiu. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na cel charytatywny – na potrzeby mieszkańca Gminy Siepraw chorego na stwardnienie zanikowe boczne.

3. Za tydzień – trzecia niedziela. Na Sumie uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
*Składka w trzecią niedzielę – na inwestycje parafialne. Obecnie wielką parafialną inwestycją są prace na cmentarzu, które jeszcze będą kontynuowane. Liczymy na hojną ofiarę na ten cel – ile kto może.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania klasy III – czwartek, godz. 17.00.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny z ulicy Brzozowej, numery: 5, 9, 10, 19, 20; ulica Biskupia nr 26; ulica Zakątek numery 2, 3, 4, 6.

6. W piątek, 6 lutego, b.r., Sejm przyjął Konwencję o tak zwanym „zakazie przemocy domowej”. W sprawie tak podstępnej „konwencji” mamy wypowiedź Konferencji Episkopatu Polski:
Konferencja Episkopatu Polski podkreśla raz jeszcze, że przemoc stosowana wobec kogokolwiek jest sprzeczna z zasadami wiary chrześcijańskiej i powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Jednak Konwencja nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy. Wiąże natomiast zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi.
Konferencja Episkopatu raz jeszcze przypomina, że Konwencja ogranicza suwerenne kompetencje Polski w sprawach etyki i ochrony rodziny przez nadanie uprawnień kontrolnych pozbawionemu jakiejkolwiek legitymacji demokratycznej komitetowi tzw. ekspertów, który będzie określał, jakie standardy w polityce prawnej, edukacyjnej i wychowawczej ma realizować Polska oraz rozliczać nasz kraj z opieszałości w zmianie wciąż jeszcze obecnego tradycyjnego modelu społeczeństwa.

7. Do wieczności odeszła nasza Parafianka śp. Helena Kwinta. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.

INTENCJE MSZALNE: 9 II – 15 II 2015 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Anna Bujas –od teściów Gwoździów.

17.00:

+Tadeusz Sułowski +Natalia ż. – od rodziny Sałachów z Zakliczyna.

Wtorek:

1) +Wojciech +Maria Kyrc,

2) +Stanisław Proszkowiec –od siostry Małgorzaty z rodziną.

17:00:

+Stefania Suder 44 r. śm. +siostra zakonna Bronisława Suder.

Środa:

6.30:

+Maria Zaczyńska +Roman m.

17.00:

+Franciszek Pitala +Maria ż.

Czwartek:

6.30:

1) +Stanisław Proszkowiec –od dzieci.

2) +Jadwiga Kicek –od najbliższych sąsiadów Jana i Danuty
     z dziećmi..

W 18 ROCZNICĘ URODZIN DARII o Błog. Boże za przyczyną

Bł. Anieli Salawy.

Piątek:

6.30:

+Wanda Adamiak +Wincenty Mika.

1) +Maria Dyba 13 r. śm.

2) +Piotr Chorobik +Agnieszka ż. +Anna i +Maria cc. +Stanisław s.

+Ks. Michał Chorobik i ++ z rodziny Bujasów.

Sobota:

6.30:

1) +Antonina Durak –od wnuczki Joanny z rodziną.

2) +Stanisław Nowak +Katarzyna ż.  +Piotr Michalik +Maria ż.

18.00:

+Marian Grabowski 3 r. śm.

Niedziela:

6.30:

+Sebastian Dźwig 15 r. śm. +Leokadia ż.

8.00:

+Helena Pasternak 10 r. śm. +Stanisław m.

9.30:

„ROCZEK” Antoniego – o Błog. Boże – od chrzestnych.

11.00:

„W intencji ochrzczonych dzisiaj dzieci”.

16.00:

+Walenty Motyka 47 r. śm. +Teofila ż.