1. Dziś pierwsza niedziela: ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich.
*O godz. 9.30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych.
*Po południu: godz. 15.30 – Nabożeństwo Majowe i Nowenna przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i męczennika; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, a także patrona hutników i strażaków.
*W Olszowicach, o godz. 18.00 – Msza Święta w intencji OSP z Olszowic.
Wtorek - wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
Środa - Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - pierwszy czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Piątek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; patrona Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza metropolity krakowskiego, którego poleca się modlitwom kapłanów i wiernych świeckich.
*Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pierwsza Komunia Święta – za tydzień, 10 maja, o godz. 9.30. Suma w tym dniu – o godz. 12.00. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi 87 dzieci.
*Próby w tym tygodniu po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie majowym: w poniedziałek – dla dzieci funkcyjnych; od wtorku – dla wszystkich.

4. W przyszłą niedzielę – procesja św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę, o godz. 9.00. W procesji pójdą też przedstawiciele naszej Parafii – Trzeci Zakon z relikwiami Bł. Anieli Salawy.

5. W przyszłą niedzielę jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie – WYBORY PREZYDENCKIE. Pójdziemy wszyscy uprawnieni do Komisji Wyborczych, aby wybrać nowego prezydenta Rzeczypospolitej Polski. W tym patriotycznym akcie będziemy się kierować sumieniem uformowanym w szkole Jezusa i w szkole Bł. Anieli Salawy, do której modlił się Św. Jan Paweł II: „Błogosławiona Anielo Salawo, naucz nas być wolnymi”.
* Istnieje możliwość dowozu osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia w sekretariacie Urzędu Gminy Siepraw.
* UG informuje o możliwości wsparcia finansowego z rodzin wychowujących ponad 3 dzieci, których dochód na osobę wynosi 684 zł. Termin składania deklaracji do 15 maja br. Szczegóły na stronie internetowej gminy.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Rodziców dzieci komunijnych. Porządki wokół kościoła będą robione we środę i czwartek po mszy Świętej wieczornej.

7. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Chorwacji. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem Romanem.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek dla OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI W NEPALU.

INTENCJE MSZALNE: 4 V – 10 V 2015 r.

Poniedziałek:

1) +Henryka (fem.) Matys –od Rady Pedagogicznej i pracowników

Szkoły Podstawowej w Sieprawiu.

2) O rozwiązanie trudnej sytuacji Firmy Transportowej i o Błog.

Boże dla trójki dzieci.

18.00:

+Elżbieta Matoga 9 r. śm. ++rodzice i ++rodzeństwo.

Wtorek:

6.30:

+ Artur Mika –od żony i dzieci.

18:00:

1) +Helena Kwinta –od córki Renaty z rodziną.

2) +Paweł Matoga –od pracowników Firmy AQQ.

Środa:

6.30:

1) +Anna Suder –od siostry Janiny z rodziną.

2) O uzdrowienie i potrzebne łaski dla Tadeusza Matogi

za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

+Michał Kicek 28 r. śm.

Czwartek:

1) +Anna +Michał Suder.

2) +Franciszek Chwistek.

+Stanisław Mika.

Piątek:

6.30:

1) +Stanisława (fem.) Firek.

2) +Stanisław Sołtys – od Wacka.

18.00:

+Wiktoria Kowalczyk +Alojzy m. +Karolina Przęczek.

Sobota:

1) +Stanisław Wysocki.

2) +Stanisław Pitala +Stefania ż.

18.00:

1) +Edward Matoga 12 r. śm.

2) +Antonina Matoga 19 r. śm. +Stanisław m. +Wojciech s.

Niedziela:

Dziękczynna z prośbą o Błog. i łaski Boże  dla JANA

i STANISŁAWY w 40 ROCZNICĘ ŚLUBU – za przyczyną

Bł. Anieli Salawy.

8.00:

+Stanisław Michalik ++ rodzice i teściowie

9.30:

W intencji DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

12.00:

Dziękczynna z prośbą o dalszą Opiekę Bożą i Błog. Boże dla całej rodziny Gniadków, Bieleckich, Zalarskich w 45 ROCZNICĘ  ŚLUBU WACŁAWA i BOŻENY GNIADEK.

16.00:

+Stanisław Matoga 3 r. śm.