1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zwykłe, które należy spełnić, gdy się chce zyskać odpust zupełny są następujące:
1) sakramentalna spowiedź ( nie musi być przeżywana w tym samym dniu);
2) przyjęcie Komunii Świętej;
3) modlitwa w intencjach Ojca Świętego;
4) wyrzeczenie się przywiązań do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

*Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.
*Dziękujemy panu Wacławowi za świadectwo zachęcające nas do podjęcia dobrowolnej abstynencji i życia w trzeźwości.

2. Wtorek - wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
Środa - Rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
Pierwszy czwartek. NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY.
*W tym dniu (6 sierpnia) Prezydent Rzeczypospolitej Polski – Pan Andrzej Duda, złoży uroczystą przysięgę służenia naszej Ojczyźnie i przejmie Urząd Prezydenta.
*W święto Przemienienia Pańskiego, które w tym dniu wypada, przyjdźmy na Eucharystię, aby modlić się za nowego prezydenta, by z pomocą Bożą mógł dokonać tak ważne zmiany w życiu politycznym i społecznym w naszej Ojczyźnie.
*Na Nowennie do Bł. Anieli Salawy, będziemy Ją prosić, aby „nauczyła nas – Polaków - być wolnymi”.
*Na Jasną Górę z Wawelu wyrusza we czwartek XXXV Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej. Bądźmy w duchowej łączności z tymi, którzy w utrudzeniu pielgrzymują do Królowej Polski i niosą do jej tronu także nasze modlitwy i troski.

Piątek - pierwszy piątek. Spowiedź od godz. 16.30; w Olszowicach – o godz. 18.30.
Sobota - wsp. św. Dominika, prezbitera.

3. 13 sierpnia, w XXIV rocznicę beatyfikacji Anieli Salawy, tradycyjnie, odbędzie się Msza Święta przy Studzience i procesja do Starego Kościoła z relikwiami bł. Aniel Dróżkami Sieprawskimi. Msza Święta „pod niebem” będzie o godz. 18.00.

4. Odpust ku czci bł. Anieli Salawy będzie 9 września (ipsa die – środa).

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy Parafian z ulicy Słowiańskiej, spod numerów: 69 – 92.

6. W tym tygodniu do wieczności odeszli: +Czesława Gajer, +Ryszard Matoga +Stanisław Oprych. WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ IM DAĆ, PANIE!

INTENCJE MSZALNE: 3 VIII – 9 VIII 2015 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Anna Turcza –od syna Tadeusza.

Wtorek:

6.30:

+Jan Suder – od sąsiadów.

Środa:

+ Józef Smajek 7 r. śm.

18.00:

+ Jan Grochal 20 r. śm. +Zofia ż.

Czwartek:

6.30:

+ Władysława (fem.) Suder –od męża z synem Janem.

18.00:

+Anna Suder –od Grupy Folklorystycznej „SIEPRAWIANIE”.

Piątek:

6.30:

+Antoni Siemieniec –od Roberta syna i Małgorzaty córki.

18.00:

+Michalina Matoga 11 r. śm. +Henryk m.

Sobota:

6.30:

2 ROCZNICA URODZIN JAKUBA – o zdrowie i Błog. Boże za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy.

18.00:

+Zuzanna Gałaś +Agata c. +Dionizy Gałaś.

Niedziela:

6.30:

+ Stanisława (fem.) Oramus +Józef m.

8.00:

+Adam Matoga 30 r. śm. +Teresa ż.

9.30:

+ Alina Wandas 6 r. śm.

11.00:

Dziękczynna w 10 ROCZNICĘ ŚLUBU IZY i RAFAŁA GRUCHACZ z prośbą o dalsze Błog. Boże i Opiekę Matki Bożej.

16.00:

+Eleonora Matoga 29 r. śm. +Jan m. +Tadeusz zięć +Tadeusz s.