1. Dzisiaj jest obchodzony Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
*Przy kościele do puszek składamy ofiary dla chrześcijan w Syrii, gdzie trwa wojna.
*Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (święto).
* Na jutro (9 XI) jesteśmy zaproszeni do Bazyliki Ojców Franciszkanów na rozpoczęcie NOWENNY MIESIĘCY przed 25 rocznicą BEATYFIKACJI ANIELI SALAWY, którą będziemy przeżywać 13 sierpnia 2016 r. Otrzymamy nowe relikwie naszej Błogosławionej z myślą o nawiedzeniu naszego Sanktuarium przez młodzież podczas Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy. Spotkajmy się jutro przy Grobie Bł. Anieli. Msza Święta będzie o godz. 16.30.
*O godz. 18.00, na plebanii KATECHEZA PRZEDCHRZCIELNA.

Wtorek - wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
* O godz. 17.00 rozpoczną się w kościele parafialnym w Zakliczynie Gminne Uroczystości z Okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po Mszy Świętej, w szkole podstawowej w Zakliczynie nastąpi część artystyczna. O liczny udział w uroczystościach prosi i zaprasza Wójt Gminy Siepraw oraz Przewodniczący Rady Gminy.

Środa - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości.
* Odpust w Kościele Św. Marcina. – Suma odpustowa o godz. 11.00. Na Sumie będzie odprawiona Msza Święta od I Ołtarza z Bożego Ciała. *Pozostałe Msze Święte w Sanktuarium: godz. 6.30, 8.00 i 16.00; w Olszowicach, o godz. 9.30.

Czwartek – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.
* O godz. 19.15 będzie dodatkowa Msza Święta z udziałem wszystkich kapłanów naszego Dekanatu. Podczas Mszy Świętej koncelebrowanej będziemy się modlić za wszystkich zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszym Dekanacie. Zapraszamy Parafian na tę Mszę Świętą.

3. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Miesiaca, składka na inwestycje parafialne (na spłatę wykonanych prac na cmentarzu)
* Na Sumie uroczyste udzielenie Chrztu.

4. Spotkanie Grupy Apostolskiej i Małego Apostoła – w sobotę, po Mszy Św. wieczornej, w salce pod plebanią.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego – Sanktuarium - we wtorek, prosimy rodziny z ulicy Ks. Jana Przytockiego spod numerów 99 – 144.
A o sprzątanie kościółka św. Marcina na odpust, prosimy rodziny z ulicy Jana Pawła II część od Poczty w stronę Kawęcin.

6. Wolontariusze ŚDM dziękują parafianom, za życzliwe przyjęcie w domach i nabycie kalendarza. Wszystkich do których nie udało się dotrzeć młodzież przeprasza i zaprasza do nabycia kalendarzy po Mszy św. przy wyjściu z Kościoła. Ks. Roman organizuje dla młodzieży trzydniowy wyjazd na dni skupienia ewangelizacyjne w dniach 20 – 22 listopada. Zapraszamy także młodzież spoza wolontariatu do udziału w tej formie przygotowania do spotkania z papieżem Franciszkiem. Zapisy w zakrystii, koszt 50 zł.

7. Przy porządkach na cmentarzu prosimy zwracać szczególną uwagę na właściwą segregację odpadów. Do kontenera wrzucamy szkło (np. znicze) i plastiki. Odpady naturalne składamy w wyznaczonym miejscu obok kontenera. Nadleśnictwo Myślenice zwraca uwagę, by nie zaśmiecać lasu i okolicy cmentarza na Kopani, wyrzucaniem odpadów poza kontener i wyznaczone miejsce.

8. Kwesta na cmentarzu z Uroczystości Wszystkich Swiętych przeprowadzona przez Duszpasterska Radę Parafialna na prace cmentarne dała 7.000 zł, w tym 10 euro. Za wszelkie ofiary i te z kwesty, serdeczne Bóg Zapłać!

INTENCJE MSZALNE: 9 XI – 15 XI 2015 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Tadeusz Kurek –od szwagierki Wandy z rodziną.

17.00:

1) +Maria Pitala –od brata Kazimierza z rodziną.

2) O Błog. Boże dla  rodziny Woś – o zdrowie i potrzebne łaski za

przyczyną Bł. Anieli Salawy.

Wtorek:

6.30:

85 ROCZNICA URODZIN CECYLII PRZĘCZEK – dziękczynna z prośbą o dalszą Opiekę Bożą, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Bł. Anieli Salawy.

17.00:

1) + Henryk Baran +Rozalia ż.

2) +Adam Gabryś.

Środa:

6.30:

+Stanisław Kwinta +Feliksa (fem.) ż. i ++ z rodziny.

8.00:

+Ludwika (fem.)  +Stanisław Sułowscy +Adam s.

11.00:

W Kościele św. Marcina:

1) ZA PARAFIAN.

2) O Błog. Boże w intencji Parafian z ulicy Ks. Jana Przytockiego –

od Ołtarza I z Bożego Ciała.

16.00:

+Józef Figiel

Czwartek:

6.30:

1) +Antoni Surówka +Helena ż. +Kazimierz s.

2) +Aleksander Król +Tadeusz s.

17.00:

+Janina Matoga –od rodziny Pamułów.

19.15:

Za zmarłych kapłanów z Dekanatu Mogilany

/koncelebra kapłanów  z całego dekanatu/.

Piątek:

6.30:

1) +Stanisław Oprych –od Alicji i Wojciecha Jurkiewicz.

2) +Stanisław Suder 24 r. śm. i ++rodzice.

17.00:

+Tadeusz Matoga –od córki Marii z rodziną.

Sobota:

6.30:

1) +Fryderyk Szablowski 9 r. śm. +Anna ż.

2) +Maria Dziektarz –od synowej z rodziną.

17.00:

1) + Jan Durak +Helena ż.

2) + Ryszard Matoga –od brata Czesława z żoną.

Niedziela:

6.30:

+ Franciszek Przęczek +Maria ż.

8.00:

+ Józef Hachlica +Franciszka ż.

9.30:

+Helena Dyrda 4 r. śm. +Józef m.

11.00:

W INTENCJI OCHRZCZONYCH  w tym dniu DZIECI.

16.00:

29 ROCZNICA ŚLUBU ELŻBIETY I ZBIGNIEWA MATOGA