Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 Nieszpory, o 16:00 Msza Św. Roraty codziennie o godz. 18.00.

Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w zakrystii.

Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie w naszej parafii będzie w piątek 16 XII.

Dzisiaj przy naszym Sanktuarium Schola Emmanuel prowadzi prowadziła kiermasz stroików oraz ozdób na Święta Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dalszy rozwój scholii.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry (dzisiejsza Turcja) żyjącego na przełomie III i IV w. Patrona chrześcijańskiej dobroczynności.

Środa - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Żyjącego w IV wieku. Patrona pszczelarzy.

Czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze Święte: 6.30. 18.00; w Olszowicach – 18.00.

17 grudnia (w sobotę) planowane jest po Mszy św. o 18.00 uroczyste zaświecenie choinki na placu przed plebanią. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W najbliższych dniach rozpoczną się przygotowania do budowy „Żywej Szopki”.

Zapraszamy młodzież na spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy wieczornej oraz dzieci na scholę i małego apostoła w sobotę o 10 w salce na plebani.

Wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i kościoła - na tacę w kościele i na konto parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Wrzosowej od nr 2 do 46.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, gazetki parafialnej „Archanioł” w cenie 1 zł.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Salawę i śp. Alicję Podobińską. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-51