1. Witamy w naszej Parafii nowego księdza wikariusza – Ks. Bartłomieja Bachledę-Szeliga.
To pierwsza wikariuszowska Parafia Księdza Bartłomieja. Tak się złożyło, że przybył on do nas w dniu swoich imienin. Z okazji rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej Parafii i z okazji imienin życzymy Księdzu Bartłomiejowi obfitych owoców duszpasterskiej pracy.

2. DZISIAJ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Łączymy się z pielgrzymami na Jasnej Górze i uroczyście odnawiamy AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO MATCE BOŻEJ.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

3. Poniedziałek – wspomnienie św. Moniki.
Wtorek - wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
Środa - wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. W sobotę XLVI Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z parkingu przy kościele, o godz. 8.00. Zapisy chętnych na powyższą pielgrzymkę, w zakrystii – do środy.
*Z racji pierwszej soboty – wizyta u Chorych z posługą sakramentalną. Rozpoczęcie, o godz. 8.30.

5. Również w sobotę, o godz. 10.00, nastąpi otwarcie i pobłogosławienie nowego budynku przedszkola. Na tę uroczystość zaprasza Wójt Gminy Siepraw i Dyrektor Placówek Oświatowych w Sieprawiu – wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim przyjęte do przedszkola dzieci wraz z rodzicami. Jest również zaproszenie do zwiedzania przedszkola w dniu otwarcia w godzinach od 13.00 do 16.00.

6. Za dwa tygodnie, w dniu 9 września, ODPUST KU CZI BŁ. ANIELI SALAWY. Uroczysta Suma o godz. 11.30 połączona z Kapłańskim Jubileuszem – 25-lecia święceń kapłańskich Ks. Krzysztofa Litwy.*Przed odpustową uroczystością – TRIDUUM.

7. 22 września, Mszą Świętą wieczorną, rozpoczniemy Misje Święte - w ROKU DUCHA ŚWIĘTEGO. Zakończenie Misji, 30 września, połączone z peregrynacją figury św. Michała Archanioła z Gargano.
W czasie Misji Świętych uczcimy 60-lecie kapłaństwa O. Stefana Matogi.

8. 10 listopada odbędzie się uroczystość poświęcenia Pomnika Św. Jana Pawła II
i czterech Tablic poświęconych Bł. Anieli Salawie. W uroczystości weźmie udział Arcybiskup Marek Jędraszewski.

9. W najbliższy wtorek (28 VIII), zapraszamy na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną, a także przedstawicieli Sołectw, GOKiS-u, Urzędu Gminy, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej. Spotkanie odbędzie się na Plebanii, o godz. 19.00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy artykuł o Pierwszych Piątkach Małżonków, inicjatywie sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego prosimy rodziny z ulicy Anieli Salawy, spod numerów: 160 -182.

12. Do wieczności odeszli śp. +Edward Galas, śp. +Helena Janys.

rozne-pl-37