1. Msze święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 Nieszpory z Modlitwą za Ojczyznę i Archidiecezję; 16.00 – Msza Święta.
*Dziś przypada wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy.

2. Wczoraj /22 sierpnia/, w Katedrze w Gdańsku – Oliwie, otrzymał święcenia diakońskie nasz Parafianin Wiktor Tarczyński. Cieszymy się z daru powołania do kapłaństwa z naszej Parafii i modlimy się o wytrwałość na drodze kapłańskiej.

3. Poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła. Imieniny ks. Bartłomieja, tutejszego wikariusza. Wszystkich Solenizantów i Ks. Bartłomieja powierzamy Opiece Bożej, życząc im wiele Bożych łask. Msza Święta w intencji Ks. Bartłomieja – dzisiaj /niedziela/ o godz. 9.30.
Środa - 26 sierpnia. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze Święte: 6.30, 18.00 i w Olszowicach, o godz. 19.00. Na każdej Mszy Świętej odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.
Czwartek – wspomnienie św. Moniki.
Piątek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
Sobota - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Od godz. 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

4. W najbliższą sobotę, 29 sierpnia, o godz. 12.00 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza grupa dzieci, miała Komunię Świętą 6 czerwca br.
*Próba z udziałem dzieci mających przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej będzie: jutro (poniedziałek), godz. 18.00 i w środę (po Mszy Świętej wieczornej).
*Spowiedź święta dzieci i ich rodzin – w piątek, o godz. 10.00.

5. Dziękujemy za zrobienie porządków przy kościele i w rejonie kościoła. Rodziców Pierwszokomunijnych dzieci prosimy o przygotowanie świątyni na tę radosną uroczystość. Dziękujemy Rodzicom za religijne wychowywanie dzieci.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w Niedzieli polecamy m.in. tekst „Lekarze o Komunii świętej na rękę”.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
*Przypominamy o obowiązku zasłaniania twarzy (nosa i ust).

rozne-pl-09