1. Dziękujemy Bogu za dar Komunii Świętej. W tym roku do I Komunii Świętej, w naszej Parafii przystąpiło 66 dzieci. 6 czerwca – 26 dzieci; wczoraj (29 VIII) – 40 dzieci.
Rodzicom niech wynagrodzi Bóg za troskę o religijne wychowanie swych dzieci. Zachęcamy do dalszego dawania dzieciom przykładu miłości Boga i bliźniego.
Dziękujemy Rodzicom Kapłanom i Katechetom za przygotowanie uroczystości.
Dziś Msze jak zwykle. O godz. 15.30 Nieszpory z modlitwą za Ojczyznę.

2. Poniedziałek – godz. 16.00, spowiedź dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

3. Wtorek - Msza Święta o Błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Szkolnym dla Szkół Podstawowych w Sieprawiu i w Łyczance – o godz. 8.00; dla Szkoły Podstawowej w Olszowicach, w Olszowicach - o godz. 9.00.

4. Czwartek – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Pierwszy czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
Piątek - pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach – o 18.30.
Sobota - pierwsza sobota. O godz. 8.30 – wizyta u Chorych z posługa sakramentalną.
*O godz. 9.30, w Starym Kościele, Msza Święta w intencji poległych w czasie II wojny światowej z rodziny Fijałkowskich, z Zawady.
Po Mszy poświęcenie Pamiątkowej Tablicy na cmentarzu.

5. W sobotę (5 września) rozpoczynamy TRIDUUM przed ODPUSTEM ku czci BŁ. ANIELI SALAWY. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum.
PROGRAM TRIDUUM jest na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Jest on następujący:
SOBOTA: godz. 15.30 – Msza Święta w intencji osób starszych i chorych, z udzieleniem Błogosławieństwa Lourdzkiego. Od godz. 15.00, będzie możliwość spowiedzi świętej.
Godz. 18.00 – Msza Święta z udziałem małżonków przeżywających jubileusze małżeńskie. Złotym Jubilatom zostaną przekazane Dyplomy z Pasterskim Błogosławieństwem naszego Arcybiskupa.
NIEDZIELA: II Dzień Triduum. Zawierzenie Panu Bogu Rodzin. Po każdej Mszy indywidualne błogosławienie rodzin.
PONIEDZIAŁEK: III Dzień Triduum. 17.30 – Modlitwa za Ojczyznę. 18.00 – Msza Św. z kazaniem. W czasie tegorocznego Triduum rozważania będą poświęcone udziałowi, każdego chrześcijanina, w potrójnej misji Chrystusa: w misji kapłańskiej, prorockiej i królewskiej. Spowiedź święta – codziennie pół godz. przed Mszą Świętą.

6. Uroczystość odpustu będzie 9 września we środę. Suma – o godz. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Profesor Kazimierz Panuś, nasz rodak. Z Księdzem Profesorem chcemy podziękować Bogu za dar kapłaństwa w 40 rocznicę Jego święceń.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. felieton „Wyzwanie naszego czasu” – u progu roku szkolnego, to ważny głos w kwestii wychowania.

8. Dzisiaj w Starym kościele o godz. 17.00, Koncert charytatywny – „ Pokonać strach”. Zapraszamy.

9. Do wieczności Bóg powołał śp. Janinę Dyrda. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.